Wygoda i wytrzymałość to cechy, jakich oczekujemy przede wszystkim od butów – warto jednak pamiętać o nich także wybierając klapki do chodzenia po domu. W tym wypadku komfort jest przynajmniej równie ważny – a wygoda klapek zależy od kroju i materiału, z jakiego są wykonane. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej klapkom pod kątem właśnie tych cech.

Pod prysznic

Klapki są idealnym obuwiem, jeżeli korzystamy z publicznego prysznica, na przykład na basenie lub w klubie sportowym – w tej sytuacji najlepiej sprawdzą się lekkie, sportowe klapki z gumy lub pianki, a także skórzane – zarówno w wersji dla pań, jak i męskiej. Do częstego kontaktu z wodą najlepsze będą klapki z odkrytymi palcami i cienkim paskiem.

Idealne do ogrodu

Chętnie wybieranym rodzajem klapek są chodaki i drewniaki – występują zarówno w klasycznym połączeniu skóry i drewnianej podeszwy, jak i przydatne w domowych ogródkach gumowe, chroniące przed ziemią i kamyczkami. Wygodne są też solidne, skórzane męskie klapki, które można szybko wsunąć i pójść wynieść śmieci lub wpuścić listonosza.

Chodaki często znajdują zastosowanie także w placówkach medycznych, w których pracownicy spędzają większość dnia na stojąco – odpowiednia amortyzacja i przepuszczalność powietrza jest w takich warunkach szczególnie istotna. Damskie lub męskie klapki lub chodaki ze skóry są często wybierane przez pracowników medycznych ze względu na wygodę, jaką zapewniają.

Wygodne i oddychające klapki skórzane

Klapki wykonane ze skórycharakteryzują się dużą elastycznością – powoduje to, że są z jednej strony mniej podatne na załamania, z drugiej – zapewniają wygodę użytkowania i amortyzację. Poza tym ważną cechą skóry jest przepuszczalność powietrza – w takich klapkach stopa może swobodnie oddychać, a więc są zarówno zdrowsze, jak i przyjemniejsze w użytkowaniu od klapek wykonanych ze sztucznych materiałów. Szeroki wybór męskich klapek znajdziecie na stronie https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-meskie_skorzane Jesienią i zimą warto zwrócić uwagę na ocieplenie – ciepłe klapki zapewnią komfort i pozwolą spokojnie odpocząć po całym dniu pracy. Skórzane klapki zapewnią komfort i ciepło zarówno męskim, jak i damskim stopom.

Skórzane męskie klapki