Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w bardzo dobry salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Kobiety, które się na niego decydują cenią sobie przede wszystkim efekty jakie przynosi jego wykonanie. Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej.

Karboksyterapia – opis zabiegu

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod powierzchnię skóry dwutlenku węgla. Oczywiście jego dawka jest ustalana indywidualnie, a sam zabieg wykonuje wykwalifikowana osoba. To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby dojść do pojawienia się niepożądanych efektów ubocznych. Aplikowany dwutlenek węgla ma za zadanie wniknąć do okolicznych tkanek i spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych. Na skutek takiego procesu zwiększa się przepływ krwi, a co za tym idzie poprawie ulega wygląd skóry. Warto zaznaczyć również, że karboksyterapia służy również do rozbijania komórek tłuszczowych. Dzięki niej można zatem walczyć również z cellulitem czy rozstępami.

Karboksyterapia – na czym polega i komu przyda się ten zabieg? Sprawdzamy!

Karboksyterapia – przeciwwskazania

Mimo iż karboksyterapia jest zabiegiem uznawanym za bezpieczny, a także raczej niebolesny niektóre osoby nie mogą sobie na niego pozwolić. Jednym z ważniejszych przeciwwskazań jest zapalenie skóry, choroby nowotworowe, aktywne infekcje wirusowe, a także bakteryjne. Mowa tutaj np. o opryszczce czy zapaleniu grzybiczym. Karboksyterapii nie mogą poddawać się również kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Czasowo wykluczone zostaną również osoby przyjmujące antybiotyki i te zmagające się z przeziębieniem. Właśnie dlatego specjaliści np. z https://wspanialecialo.pl/ przed wykonaniem zabiegu muszą przeprowadzić dość obszerny wywiad z klientką. Nikt bowiem nie chce ryzykować pojawienia się wspominanych już efektów ubocznych. Do nich należeć będą mało przyjemne i estetyczne wybroczyny, rumienie, a także siniaki.

Karboksyterapia – dla kogo?

Zabieg karboksyterapii przeznaczony jest przede wszystkim dla tych którzy walczą ze znienawidzoną pomarańczową skórką, cellulitem i rozstępami. Sprawdzi się ona również w przypadku cieni pod oczami. Warto pamiętać, że każdą przypadłość należy skonsultować ze specjalistą. To do niego powinna należeć decyzja, czy dany zabieg jest aktualnie bezpieczny i czy da pożądane efekty.