Karboksyterapia na czym polega i komu przyda się ten zabieg? Sprawdzamy!

2 min czytania
Karboksyterapia  na czym polega i komu przyda się ten zabieg? Sprawdzamy!

Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w bardzo dobry salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Kobiety, które się na niego decydują cenią sobie przede wszystkim efekty jakie przynosi jego wykonanie. Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej.

Karboksyterapia opis zabiegu

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod powierzchnię skóry dwutlenku węgla. Oczywiście jego dawka jest ustalana indywidualnie, a sam zabieg wykonuje wykwalifikowana osoba. To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby dojść do pojawienia się niepożądanych efektów ubocznych. Aplikowany dwutlenek węgla ma za zadanie wniknąć do okolicznych tkanek i spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych. Na skutek takiego procesu zwiększa się przepływ krwi, a co za tym idzie poprawie ulega wygląd skóry. Warto zaznaczyć również, że karboksyterapia służy również do rozbijania komórek tłuszczowych. Dzięki niej można zatem walczyć również z cellulitem czy rozstępami.

Karboksyterapia przeciwwskazania

Mimo iż karboksyterapia jest zabiegiem uznawanym za bezpieczny, a także raczej niebolesny niektóre osoby nie mogą sobie na niego pozwolić. Jednym z ważniejszych przeciwwskazań jest zapalenie skóry, choroby nowotworowe, aktywne infekcje wirusowe, a także bakteryjne. Mowa tutaj np. o opryszczce czy zapaleniu grzybiczym. Karboksyterapii nie mogą poddawać się również kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Czasowo wykluczone zostaną również osoby przyjmujące antybiotyki i te zmagające się z przeziębieniem. Właśnie dlatego specjaliści np. z https://wspanialecialo.pl/ przed wykonaniem zabiegu muszą przeprowadzić dość obszerny wywiad z klientką. Nikt bowiem nie chce ryzykować pojawienia się wspominanych już efektów ubocznych. Do nich należeć będą mało przyjemne i estetyczne wybroczyny, rumienie, a także siniaki.

Karboksyterapia dla kogo?

Zabieg karboksyterapii przeznaczony jest przede wszystkim dla tych którzy walczą ze znienawidzoną pomarańczową skórką, cellulitem i rozstępami. Sprawdzi się ona również w przypadku cieni pod oczami. Warto pamiętać, że każdą przypadłość należy skonsultować ze specjalistą. To do niego powinna należeć decyzja, czy dany zabieg jest aktualnie bezpieczny i czy da pożądane efekty.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

otososnowiec_kf