Dzięki odpowiednim akcesoriom możemy szybko zmienić charakter pomieszczenia. Nawet dodanie niewielkich przedmiotów potrafi zdziałać cuda. Jak ocieplić wnętrze mieszkania? Zobacz!

Jak ocieplić wnętrze? Postaw na dekoracje okienne!

Nawet w niewielkim pomieszczeniu znajdują się okna. To źródło światła, i tak zwany „otwór na świat”. To doskonała lokalizacja, aby umieścić tam dodatki, które ocieplą wnętrze. Zdecydowanie warto zainwestować w zasłony.

Są nie tylko efektowne, ale również niezmiernie praktyczne. Wyśmienicie chronią przed silnymi promieniami słonecznymi, a także wścibskim wzrokiem z ulicy. Do tego materiał da się przypiąć na wiele sposobów, poprzez to łatwo zmienić aranżację pokoju.

Zwłaszcza nowoczesne, minimalistyczne wnętrza wydają się zimne. Zbieżny efekt mamy też w mieszkaniach z „gołymi” ścianami. Podobne wrażenie odnosi się w pomieszczeniach, gdzie pełno jest jasnych przedmiotów oraz ścian.

Takie odczucia dotyczą również domów pozbawionych dodatków. A to właśnie, dzięki tym elementom można ocieplić pokój. Miękkie tkaniny są do tego wręcz stworzone! Zasłony umieść w oknie, albo w oknie balkonowym i „ogrzej” mieszkanie!

 

Zasłony – jakie wybrać?

W sklepie Home&You jest kilkanaście propozycji zasłon. Paleta barw jest szeroka, zupełnie tak samo jak dostępnych materiałów. Na stronie https://home-you.com/pl/salon/zaslony znajdziecie wiele rodzajów zasłon. To produkty w kilku rozmiarach, dzięki temu bez trudu dobierzesz idealny typ do swojego okna.

Wieszamy zasłonę solo lub w duecie z firankami. Do tego możemy dorzucić ozdoby - klamry, chwosty, sznury, czy też spinki magnetyczne.

Zasłony z tafty lub weluru są doskonałe do ocieplenia salonu bądź sypialni. W ten sposób wnętrze staje się przytulne. Ten rodzaj ma lekki połysk, ale niestety materiał jest dość ciężki. Kolor dodatku okiennego może nawiązywać barwą do pozostałych detali, na przykład poduszek, albo tworzyć mocny kontrast.

Grubsza żakardowa tkanina w oknie też pięknie wygląda. Poza tym jest to bardzo elegancka propozycja. Wykorzystaj ten model w nowoczesnym wnętrzu. Niemniej interesująco żakard wygląda w pokoju w stylu glamour, jak i z nutką rustykalnego klimatu  -  sielski domowy nastrój.

Bardziej zdobne zasłony są idealnym kontrastem dla minimalistycznych mebli. Mało tego ocieplają pokój, a jednocześnie nadają mu unikatowy charakter. Wnętrze zdecydowanie na tym zyska!

Lniane zasłony w pokoju w skandynawskim stylu bądź z drewnianymi meblami stworzą przytulny kącik, podobnie jak lekkie modele półtransparentne. Oba typy skutecznie „ogrzeją” dość chłodne pomieszczenie. Delikatne dekoracje okienne przepuszczają promienie słoneczne, a do tego nadają urok i domowy ciepły klimat.

 

Ocieplenie pokoju z pomocą zasłon

Jeśli masz niski pokój postaw na długie zasłony, w ten sposób optycznie wzdłużysz ścianę. Choć ta długość w niewielkiej przestrzeni może wydawać się przytłaczająca. Wobec tego do mniejszych gabarytowo pokoi kup krótszą zasłonę, tudzież fantazyjnie ją upnij.

W Home&You jest kilka typów zasłon, między innymi modele montowane bezpośrednio na karniszu – produkt z szelkami oraz z tunelem. Łatwo się je przesuwa, zdejmuje i zakłada.