1

Rajd rowerowy w tropikach ;)

Kolejny rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" niestety już za nami. Jak co roku mogliśmy liczyć na Waszą obecność. A oto krótki opis naszej wyprawy: 8 czerwca 2019, malowniczą trasą, w towarzystwie 76 osób, dotarliśmy do Sławkowa. Na rynku powitała nas Pani z biura Burmistrza i zaprosiła na lody. Z relacji uczestników wynika, że były to najlepsze lody jakie jedli. W Sławkowie skorzystaliśmy z krótkiego odpoczynku, a następnie ruszyliśmy w dalszą drogę.

Na trasie odkryliśmy duży tajemniczy samochód, który podążał za nami całą drogę. Nasza koordynatorka - Agnieszka jako jedyna odważyła się zapytać o co chodzi. Tajemniczym kierowcą okazał się sympatyk naszego rajdu, który postanowił jechać za nami i uratować w razie awarii lub zasłabnięcia. Serdecznie Panu dziękujemy za okazane wsparcie i serce.

Na mecie czekała na nas Ochotnicza Straż Pożarna Cieśle z lekką mgiełką wodną. Po przejechaniu 27 km w tropikalnej temperaturze, taka ochłoda była spełnieniem marzeń. Gdy Straż zajęła się rozpaleniem ogniska, my rozpoczęliśmy wydawanie "posiłku regeneracyjnego", czyli kiełbasek, bułeczek, wody i... niespodzianek.

Na wszystkich uczestników rajdu czekały piękne pamiątkowe kubki w kolorze pomarańczowym, ufundowane przez Panią Dyrektor MBP, które okazały się hitem tegorocznego rajdu (wiemy ze sprawdzonych źródeł, że były z nich już pite poranne kawki).

Laserhouse Sosnowiec zaprosił do zabawy dzieciaki, a rodzice w tym czasie mogli „poszperać" w książkach i wziąć udział w akcji bookcrossingu. Strażacy poprowadzili zawody w przeciąganiu strażackiego węża. Walczyliśmy tak dzielnie, że niektórym do dzisiaj zostały odciski.

Dziękujemy naszym Patronom, Partnerom, Sponsorom – bez Was nie byłoby tak fajnie. A także naszym wspaniałym Uczestnikom! Do zobaczenia za rok!!!

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.
Patronat medialny: Kurier Miejski, Wiadomości Zagłębia, Zagłębie.FM.
Partnerzy rajdu: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, Miejski Klub "Maczki", Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich o/Sosnowiec, Rada Dzielnicy Maczki, OSP Sosnowiec Cieśle.
Sponsorzy rajdu: Laserhouse w Sosnowcu, Sklep PSH Lewiatan Maczki, Firma Handlowa "Zbyszko" Sosnowiec Maczki, Sklep Spożywczy Ateks ABC - Kolonia Cieśle.

23

45

67

89

1011