Od jakości termoizolacji zależy jej skuteczność. Dziś do wyboru mamy także metodę natryskową z użyciem pianek PUR. Co warto o niej wiedzieć?

Izolacja natryskowa z wykorzystaniem pianki poliuretanowej, czyli pianki PUR cieszy się dzisiaj rosnącym zainteresowaniem. Stanowi ciekawą alternatywę dla termoizolacji z użyciem styropianu oraz wełny mineralnej.

Jeśli chodzi o ocieplanie pianką Bielsko Biała to jedno z wielu miast, w którym skorzystamy z takiej oferty. Usługi w tym zakresie oferuje firma TGA Izolacje.

Na czym dokładnie polega ocieplanie pianką PUR? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Ocieplanie pianką Bielsko Biała – pianka PUR jako materiał termoizolacyjny

Pianka poliuretanowa, w skrócie PUR, jest rodzajem polimeru, czyli tworzywem sztucznym o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykonuje się z niej między innymi materace, gąbki do mebli wypoczynkowych, gąbki do kąpieli, tkaniny dociepleniowe.

Pianka PUR doskonale sprawdza się także jako materiał izolacyjny. Cechuje się niskim współczynnikiem przewodności ciepła lambda, minimalizując liczbę mostków cieplnych.

Termoizolacja z użyciem pianki PUR prowadzona jest metoda natryskową. W specjalnym urządzeniu, które nazywane jest reaktorem, dochodzi do wymieszania składników pianki, która następnie natryskiwana jest pod ciśnieniem na nawierzchnie. Po aplikacji pianka pęcznieje, dokładnie wypełniając wolne przestrzenie.

Ocieplanie pianką Bielsko Biała – pianki otwartokomórkowe i zamkniętokomórkowe

Aktualnie ocieplanie piankami prowadzone jest z użyciem dwóch typów materiałów, a mianowicie:

 • pianki otwartokomórkowej

 • pianki zamkniętokomórkowej

Pianka o strukturze komórek otwartych przypomina gąbkę. Na bardzo dobrą izolacyjność termiczną, jednak jest ona gorsza od pianek zamkniętokomórkowych. Także jest bardzo lekka i paroprzepuszczalna. Ocieplanie pianką PUR otwartokomórkową najczęściej stosuje się na ściany, poddasza.

Z kolei pianka zamkniętokomókowa ma zamknięte komórki. Jest cieplejsza, ale też bardziej twarda i sztywna. Nie jest paroprzepuszczalna, lecz dobrze chroni przed wodą. Sprawdza się przy izolacji dachów płaskich, stropów, podłóg na gruncie, fundamentów.

Ocieplanie pianką Bielsko Biała – zalety termoizolacji natryskowej pianką:

 • Bardzo dobra izolacja cieplna – redukuje koszty ogrzewania.

 • Bezpieczna dla zdrowia – nie pyli, nie kruszy się, jest odporna na drobnoustroje.

 • Trwałość – termoizolacja pianką posłuży na lata.

 • Szybka instalacja – metoda natryskowa pozwala na pokrycie dużych nawierzchni w krótkim czasie.

 • Lekkość – ocieplanie domu nie wymaga dodatkowej podbudowy.

 • Dobra przyczepność – pianka może być też natryskiwana na różne nawierzchnie, na przykład drewno, płyty OSB, cegły, beton, membrany.

Ocieplanie pianką Bielsko Biała – gdzie można zlecić termoizolację pianką PUR?

Gdy chodzi o ocieplanie pianką Śląsk to region, w którym także skorzystamy z tej usługi. Dostępna jest ona także w innych województwach w kraju.

Możemy skorzystać między innymi z takich ofert jak:

 • ocieplanie pianką Katowice

 • ocieplanie pianką Kraków

 • ocieplanie pianką Kielce

 • ocieplanie pianką Opole

Z usługi tej mogą skorzystać też mieszkańcy Bielska Białej. Jeśli chodzi o ocieplanie pianką poliuretanową Bielsko Biała to miasto, gdzie działa firma TGA Izolacje wspomniana wcześniej.

Możemy zdecydować się na docieplanie ścian, fundamentów, stropów czy ocieplenie dachu pianką Bielsko Biala i w okolicznych miejscowościach. Dokładne informacje o ofercie można znaleźć on-line.