Zadbaj o swojego czworonoga

Sosnowiec po raz kolejny rusza z akcją darmowego czipowania psów i kotów. W tym roku będzie poszerzona o bezpłatną sterylizację kotów wolno żyjących z terenu miasta. Akcja startuje już od poniedziałku 27 maja.

Zabieg elektronicznego znakowania psów i kotów właścicielskich będzie można dokonać w dwóch miejscach. Warunkiem jest posiadanie książeczki zdrowia (wymagany jest aktualny wpis o szczepieniu przeciwko wściekliźnie). Dane właściciela będą wprowadzane do elektronicznej Międzynarodowej Bazy Danych SAFE – Animal będącej bazą zarejestrowaną w ogólnokrajowym, jawnym rejestrze zbiorów danych osobowych, prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zabiegi będą wykonywane przez Gabinety Weterynaryjne:

1. „Lupus” przy ul. Ostrogórskiej 33a, 41-200 Sosnowiec,

2. „Pod Syriuszem” przy ul. Legionów Polskich 41 A, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

 

Bezpłatna sterylizacja i kastracja kotów wolno żyjących z terenu miasta Sosnowiec

Aby wykonać bezpłatną sterylizację i kastrację kotów wolno żyjących należy pobrać skierowania na zabieg w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu w Wydziale Gospodarki Komunalnej przy ul. Mościckiego 14 pok. 17 (parter) a następnie dostarczenie kota przez jego opiekuna do jednej z poniżej wymienionych lecznic. 

Zabiegi będą wykonywane przez Gabinety Weterynaryjne:

1. „Lupus” przy ul. Ostrogórskiej 33a, 41-200 Sosnowiec,

2. „Pod Syriuszem” przy ul. Legionów Polskich 41 A, 41-300 Dąbrowa Górnicza.