Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Dobór odpowiednich tekstyliów hotelowych może być nie lada problemem. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie!

Pod pojęciem takim jak tekstylia hotelowe znajduje się szeroka gama produktów tekstylnych, które przeznczone są do użytku w hotelach, a także w innych obiektach noclegowych – pensjonatach, hostelach, willach, schroniskach, apartamentach na wynajem.

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć szeroką paletę różnych tekstyliów hotelowych – dostarcza je między innymi firma Tomark, z której ofertą możemy zapoznać się na stronie.

Czym powinny cechować się dobre tekstylia dla hoteli? Gdy także chcesz je zakupić, sprawdź nasz poradnik!

Tekstylia hotelowe – co wybrać do hotelu?

W hotelach stosuje się szeroką gamę tekstyliów, które mają na celu zapewnienie gościom odpowiedniego komfortu wypoczynku, a także właściwego poziomu higieny.

Są to tekstylia stosowane zarówno w części sypialnianej, jak również łazienkowej pokoju, w tym między innymi:

  • bielizna pościelowa
  • kołdry i poduszki
  • ręczniki
  • szlafroki
  • dywaniki łazienkowe
  • podkłady higieniczne ma materace

To właśnie od jakości tych tekstyliów zależy zadowolenie gości, dlatego każdy hotel powinien zadbać o to, aby spełniły one ich wymagania! Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając artykuły tekstylne do pokoju hotelowego?

Tekstylia hotelowe – postaw na wysokiej jakości materiały

Gdy zamierzamy zakupić tekstylia hotelowe producent najczęściej może zaoferować je nam w wielu wariantach do wyboru. Pojawia się zatem pytane – jaka pościel hotelowa czy też jakie ręczniki będą najlepsze?

Na tekstyliach do hotelu nie warto oszczędzać – tutaj przede wszystkim liczy się jakość. Po pierwsze, wysokiej jakości ręczniki hotelowe czy bielizna pościelowa nie tylko będą wyglądały elegancko, ale również będą trwalsze i wytrzymalsze od tych niskiej klasy.

Warto jednak wskazać, że dostępne w sprzedaży tekstylia hotelowe tanio wcale nie muszą być złej jakości! Również w niskich cenach możemy zakupić wysokiej jakości artykuły tekstylne. Jak rozpoznać, że rzeczywiście mamy z nimi do czynienia?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zastosowany materiał. Najczęściej tekstylia do hotelu, na przykład pościel czy ręczniki wykonuje się z naturalnej, 100% bawełny. Powinna mieć ona wysoką gramaturę, czyli powinna być grubsza – wtedy jest bardziej odporna na uszkodzenia, a także przyjemna w dotyku. Najlepiej unikać połączeń bawełny i poliestru – takie tekstylia wprawdzie są tanie, ale szybko niszczą się podczas prania.

Tekstylia hotelowe wysokiej jakości – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oczywiście, liczy się także estetyka. Doskonałym wyborem może być bielizna pościelowa z adamaszku albo z satyny bawełnianej tłoczona w dekoracyjne pasy.

Tekstylia takie jak poduszki hotelowe oraz kołdry hotelowe najczęściej wykonuje się z materiałów syntetycznych. Wypełnienie z syntetycznych włókien jest lekkie, przyjemne w dotyku, niealergizujące, a także łatwe do utrzymania w czystości.

Tekstylia hotelowe – także na indywidualne zamówienie!

Jeśli chcemy zdecydować się na wysokiej jakości tekstylia hotelowe sklep dostarczający takie artykuły bardzo często może wykonać je także na indywidualne zamówienie klienta.

Tekstylia takie jak ręcznik czy dywanik mogą być przyozdobione haftem albo nadrukiem, który będzie zawierał logo hotelu. Takie oznaczenia mogą znaleźć się również na innych tekstyliach, na przykład na szlafrokach czy też na poszewkach na poduszki.

Dodatkowo, w wielu firmach dostarczających tekstylia do hoteli można zamówić także artykuły w indywidualnych wymiarach.