Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Jeżeli od dłuższego czasu marzą Ci się wakacje w Grecji, wato rozważyć Chalkidiki. Dlaczego? Jest to miejsce absolutnie wyjątkowe w Grecji, gdzie piękno natury i architektura współgrają ze sobą idealnie.

Chalkidiki – region, który Cię zachwyci

Chalkidiki to region turystyczny. Na mapie bardzo łatwo go znaleźć, bo z trzema mniejszymi półwyspami tworzy wizualnie trójząb Posejdona. Te trzy półwyspy to Kassandra, Sithonia oraz Athos. Jednocześnie te trzy półwyspy należą do najważniejszych regionów Chalkidiki. Czwartym regionem jest Chalkidiki Północne. Jest to obszar górzyty. Pogoda Chalkidiki nie odróżnia się w szczególny sposób od pogody w całej Grecji. Turyści, którzy chcą spędzić wakacje w Grecji relaksując się na plaży, powinni zorganizować urlop w okresie wakacyjnym, a wiec od maja do września. Wtedy temperatury są tutaj najwyższe. Jednak, jeżeli zależy nam na zwiedzaniu, najlepiej zdecydować się na miesiące poza sezonem, a więc kwiecień i maj oraz koniec września i pierwsza połowa października. W tym okresie ruch turystyczny jest znacznie mniejszy, a temperatury jeszcze dość wysokie, oscylujące w granicach 20 stopni Celsjusza.

Chalkidiki – co zobaczyć i jak aktywnie spędzać czas?

W każdym regionie Chalkidiki turyści znajdą zarówno możliwość wypoczynku na pięknych plażach, jak i aktywnego zwiedzania wielu starożytnych zabytków. Z pewnością będąc tu warto wynająć samochód lub, zdecydować się na wykup wycieczek po okolicy. Istnieje także możliwość skorzystania z liczonych rejsów, które mogą okazać się niezapomnianymi przygodami. Co jeszcze czeka na miejscu turystów? Miłośnicy sportów wodnych na pewno nie będą zawiedzeni. Na półwyspie Chalkidiki można uprawiać całe mnóstwo najróżniejszych sportów. Do jednego z najpopularniejszych należy oczywiście nurkowanie, ale niemniejszym zainteresowaniem cieszy się windsurfing. Można wypożyczyć łódkę z żaglami lub motorówkę i miło spędzić dzień na wodzie. Z całą pewnością nie będą się tu również nudzić wszyscy Ci, którzy lubia aktywny wypoczynek na lądzie. Kurorty są rewelacyjnie przygotowane, tak, aby wypoczynek w Grecji można było zaliczyć jako naprawdę udany!

Zwiedzanie Chalkidiki

Co koniecznie trzeba zobaczyć w regionie Chalkidiki? Przede wszystkim najważniejsze miasta. Oczywiście zalicza się do nich Kassandria, ale warto także zwiedzić Kalithea oraz Nea Muodanie i Nea Kalikratię. Niedaleko Kalandry dużą popularnością cieszą się ruiny starożytnego miasta Mendi. Warto zobaczyć Jaskinię Petralona oraz świątynię Posejdona.

Kto powinien odwiedzić Chalkidiki?

Do Chalkidiki przyjeżdża na wakacje cały przekrój turystów. Dlaczego? Ponieważ ten region oferuje absolutnie wszystko! Znajdą tutaj atrakcje dla siebie wszyscy zakochani w morzu i sportach wodnych, zadowoleni będą turyści uwielbiający zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Nie zawiodą się też wszystkie osoby uwielbiające leniuchowanie na plaży i zażywanie kąpieli słonecznych. Pogoda w Chalkidiki nie jest kapryśna co jest gwarancja spokojnego wypoczynku w tym regionie.

Chalkidiki to miejsce wyjątkowe na wakacyjny urlop. Możesz tu odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o codziennych sprawach. W tych niemal rajskich okolicznościach przyrody można naładować baterie na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Dzięki biurom podróży na taką wyprawę można zdecydować się z dnia na dzień. Popularne oferty last minute do Grecji, w szczególności last minute do Chalkidiki i i podobnych miejsc cieszą się bardzo dużą popularnością! Spróbuj i Ty! Przekonaj się, że wyprawa wakacyjna w takie miejsce wcale nie musi kosztować fortuny!

Chalkidiki – pogoda i atrakcje