Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Kiedy wszystkie znaki na niebie mówią, że czas na urlop – wypada znaleźć odpowiednie miejsce. Jeśli planujemy zarezerwować hotel, należy go odpowiednio sprawdzić. Dzięki temu, zdołamy uniknąć niemiłych rozczarowań oraz spędzimy miło nasz wolny czas. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, reguluje przecież wiele naszych praw w tej kwestii.

Kiedy poszukiwany jest przez nas hotel Serock, Legionowo, Zegrze, czy inne podwarszawskie miejscowości, oferują nam wiele możliwości. To co zasługuje na każdą gwiazdkę w danym obiekcie, powinno być przez nas skrupulatnie weryfikowane. Nie wszystkie hotele pod Warszawą będą w stanie spełnić nasze oczekiwania, a przecież zależy nam, by spędzić urlop w należytych warunkach.

Jakość obiektu pod stolicą, a ilość gwiazdek

W Polsce, wszelkie standardy moteli, pensjonatów, a nawet pól namiotowych, muszą spełniać pewne wymogi, które reguluje prawo. Gwiazdki, to wyznacznik jakości, który obecny jest wyłącznie w wypadku hoteli (od jednej do pięciu) oraz dla kempingów (od jednej do czterech). Kiedy mamy do czynienia ze schroniskami itp. – spodziewajmy się oznaczeń w formie rzymskich cyfr (od I do III).

Czy to hotel w Zegrzu, czy też w samej Warszawie, każdy klient ma prawo do informacji o zakresie świadczonych usług, wraz z cenami i kategoria danego obiektu. Należy zorientować się też, czy chociażby parking, posiłki i korzystanie z sauny nie podlega dodatkowym opłatom. Tego, do jakiej kategorii zostanie przypisane dane miejsce – dokonuje zawsze marszałek danego województwa, który także rewiduje, czy określone wymagania są przestrzegane przez właścicieli konkretnych placówek. Istnieją specjalne rejestry, gdzie bezproblemowo możemy sprawdzić wykaz hotelarskich obiektów.

Hotel pod Warszawą, a wymagania klienta

Wszystkie zajazdy pod stolicą i wszędzie indziej, które posiadają pięć, cztery lub trzy gwiazdki, powinny spełniać pewną regułę. W swoich pokojach muszą mieć łazienki. Natomiast tylko w wypadku hoteli pięciogwiazdkowych i czterogwiazdkowych – obowiązkiem jest zapewnienie swojemu klientowi, strzeżonego garażu lub parkingu.

Szukasz hotelu w Serocku? Dowiedz się, co powinieneś sprawdzić

Kiedy wybrany przez nas hotel w Legionowie posiada pięć gwiazdek, każdy dwuosobowy pokój, musi mieć przynajmniej 18 m² - dla porównania, w jednogwiazdkowym tylko 10 m². Łóżko dla dwóch osób, powinno mieć także odpowiednie wymiary. Pokój musi posiadać szafę, przynajmniej dwa fotele, kanapę oraz nocną lampkę – standardem są też szklanki. Pościel najczęściej zmieniana jest każdego dnia, lub w wypadku każdego nowego zakwaterowania. Wszystkie hotele w Legionowie i inne obiekty, które posiadają trzy gwiazdki i więcej, akceptują płatności kartą.

W wypadku kempingów, zagwarantowany powinien być nadzór przez całą dobę, a wszelkie urządzenia sanitarne, nie mogą znajdować się dalej, niż 100m od noclegu. Jeżeli jest to czterogwiazdkowy kemping, obowiązkiem jest posiadanie jednego natrysku z ciepłą wodą na 50 osób, dostępny przez całą dobę. W wypadku jednogwiazdkowego – jeden natrysk na 100 osób, natomiast bez konieczności bieżącej ciepłej wody.

Nie bójmy się reklamacji

Jeśli w jednym z podwarszawskich hoteli, pokój zdecydowanie różni się od tego co nam obiecywano, mamy prawo zgłosić reklamację. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z usługi, możemy dochodzić swoich praw na podstawie Kodeksu Cywilnego. Jeżeli zajdzie taka sytuacja, powinno się niezwłocznie zgłosić wszelkie niedopatrzenia, po czym ustalić termin wymiany wyposażania, naprawy usterek lub zamiany pokoju na inny.