Sosnowieccy policjanci po interwencji w jednym z mieszkań dzielnicy Niwka zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Agresor, wybijając drzwi, wdarł się do mieszkania byłej partnerki i nie zamierzał go opuścić. Kiedy kobieta uciekła do sąsiadki po pomoc, ukradł z jej mieszkania telefon komórkowy. Teraz może trafić do więzienia nawet na 7,5 roku, bowiem kradzieży dokonał w warunkach recydywy, a to decyduje o zwiększeniu wymiaru kary.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Niwka. Tam właśnie były partner jednej z mieszkanek, rozbijając drzwi, wdarł się do środka i nie zamierzał go opuścić. Kiedy przerażona kobieta uciekła po pomoc do sąsiadki, agresor ukradł z jej mieszkania telefon komórkowy. Mundurowi zatrzymali 36-latka, który trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa może teraz trafić do więzienia łącznie nawet na 7 lat i 6 miesięcy, bowiem okazało się, że kradzieży telefonu dokonał w warunkach recydywy, a to decyduje o podwyższeniu o połowę górnej granicy wymiaru kary, przewidzianego za dane przestępstwo.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.