Mieszkania Białołęka co może nam zaoferować rynek pierwotny?

3 min czytania
Mieszkania Białołęka  co może nam zaoferować rynek pierwotny?

Jak pokazuje oferta dewelopera rynek pierwotny Warszawa Białołęka ma do zaoferowania interesujące mieszkania zaprojektowane dla odbiorców o zróżnicowanych potrzebach i oczekiwaniach, a także zróżnicowanych możliwościach budżetowych. Znajdziemy tu zarówno mieszkania o podwyższonym standardzie, jak i niewielkie kawalerski dla singli. Ofertę dewelopera uzupełnia dodatkowo możliwość wykupu mieszkania w stanie deweloperskim lub pod klucz. W przypadku tego ostatniego możemy liczyć na kompleksowe i fachowe wykonawstwo zgodnie z zadanym projektem aranżacji wnętrza.

Zanim odpowiemy na pytanie o to czy i dlaczego warto inwestować w rynek pierwotny oraz mieszkania zlokalizowane w dzielnicy Białołęka, powiemy nieco więcej o samej Białołęce, która w ostatnim czasie wraz z leżącym na przeciwległym krańcu miasta Ursynowem uzyskała nieco niechlubne miano sypialni Warszawy.

Sypialnia Warszawy to nie brzmi dumnie!

Dlaczego Białołęka ma być gorsza od innych dzielnic?

Kiedy któraś z dzielnic miasta uzyskuje miano jego sypialni, na ogół nie jest ona zbyt pozytywnie kojarzona przez mieszkańców. W odróżnieniu od domowych sypialni, które w naszych mieszkaniach cenimy i w których chętnie znikamy dla świata, sypialnie miast to dzielnice charakteryzujące się raczej niezbyt atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu, które wpływa na ceny gruntów inwestycyjnych i powoduje że mieszkania i domy w danej lokalizacji są zwyczajnie tańsze niż w innych częściach miasta. I jeśli popatrzeć na rynek pierwotny w Białołęce, rzeczywiście tak jest. Podczas gdy mieszkania na rynku pierwotnym w Centrum oraz dzielnicach położonych bliżej Śródmieścia osiągają irracjonalnie wręcz wysokie ceny, na Białołęce mieszkanie możemy nabyć nawet za kwotę od 5.290 zł za metr kwadratowy. Cena ta jest tak przystępna, że mieszkania na Białołęce bez problemu kwalifikują się do dotacji rządowych udzielanych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Ale czy to oznacza, że żeby cieszyć się z posiadania własnego M młodzi muszą się godzić na zsyłkę do dzielnicy bez przyszłości? Białołęka taką dzielnicą zdecydowanie nie jest. W prawdzie, jeśli spojrzymy na jej historię i przypomnimy sobie obiecane w okresie Peerelu projekty mieszkaniowe, to pozostaje pełen niesmak. Urbaniści wyrażają się w tych kwestiach nawet bardziej dosadnie, twierdząc iż obecne zagospodarowanie przestrzenne Białołęki nie ma ładu i składu, co stanowi bezpośredni wynik niekontrolowanego rozrastania się miasta oraz bieżącego zaspakajania potrzeb mieszkaniowych rosnącej liczby mieszkańców Stolicy. Może faktycznie coś w tym jest, ale mieszkańcy Białołęki nie czują się ani z boku, ani wykluczeni z życia Warszawy.

Współczesny rynek pierwotny Białołęka obiecuje mieszkania o zróżnicowanym standardzie posadowione w budynkach mieszkaniowych wznoszonych zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. W konsekwencji tego na XXI wiecznych osiedlach mieszkaniowych na Białołęce dominuje zabudowa niska domy jednorodzinne oraz kilkukondygnacyjne budynki wielorodzinne. Wszystkie one są wkomponowane miedzy dotychczasowe osiedla mieszkaniowe a pozostającą na terenie Białołęki przestrzeń zieleni, której tak bardzo brakuje mieszkańcom centrum miasta. Deweloperzy na swoje inwestycje wybierają działki doskonale skomunikowane z miastem oraz pozostałymi jego dzielnicami, dzięki czemu nawet osoby niezmotoryzowane nie są wykluczone z życia zawodowego i towarzyskiego Warszawy. Nie oznacza to bynajmniej tego, że pod względem zaplecza handlowo-usługowego Białołęka nie jest samodzielna. Przeciwnie, w roku 2017 na terenie osiedla Tarchomin zakończono budowę wielkopowierzchniowego centrum handlowego Galerii Północnej. Rynek pierwotny i mieszkania na terenie Białołęki mają więc do zaoferowania nie tylko bliskość Centrum Warszawy, ale również swoją bogatą ofertę usługowo-handlową. Dzięki temu możemy się tu cieszyć urokami posiadania domu na łonie natury, jednocześnie nie rezygnując z żadnych udogodnień oferowanych przez duże miasto.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

otososnowiec_kf