UM Sosnowiec: Premiera filmu wywiadu z artystką Grażyną Figiel
Z cyklu Klub Extravagance19.11.2018 (poniedziałek) o godz. 18.00odbędzie się premiera filmu wywiadu z artystką Grażyną Figiel w reż. Janusza Musiała.
Rozmawiała Małgorzata Malinowska-Klimek. Zapraszamy na kolejny film z cyklu Artyści Galerii Extravagance”. W filmie przybliżona zostanie sylwetka sosnowieckiej malarki Grażyny Figiel, która opowie o swojej pracy twórczej, podzieli się z nami dramatycznymi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego oraz wyjaśni, jaką rolę w życiu regionu odgrywała Grupa Zagłębie.
Po seansie krótkie spotkanie z bohaterką oraz reżyserem filmu. Wstęp wolny!
Grażyna Figiel
Malarka, projektantka, artystka posługująca się różnymi technikami plastycznymi. Absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Katowicach i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Malarstwa. Członek Grupy Zagłębie” oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracowała jako plastyk zakładowy w ówczesnej Hucie im. Edmunda Cedlera w Sosnowcu (obecnie Polskie Huty Stali Huta Cedler S.A.). Autor wielu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz zagranicą.
dr hab. Janusz Musiał
Fotograf, filmowiec, kulturoznawca, autor posługujący się różnymi mediami (fotografia, krótka forma filmowa, animacja, instalacja, obiekt, słowo, projekty sieciowe) w celu realizacji tematycznych projektów, wystaw, filmów, katalogów i albumów.
Od 2005 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Od 2006 roku nauczyciel akademicki (fotografia, film, multimedia); obecnie adiunkt na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Autorki projektu Klub Extravagance: Małgorzata Malinowska-Klimek, Adriana Zimnowoda.
Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/, sosnowiec.pl/aktualnosci/id,15030,premiera_filmu__wywiadu_z_artystka_grazyna_figiel.html
Ostatnie Artykuły

Na szkolnym festynie rozmawiano o smogu i wymianie pieców

Nowy numer Kuriera Miejskiego pokazuje Sosnowiec od szkoły po święto strażaków

91 wykroczeń przy przejściach w Sosnowcu - policja wyłapała 7 szczególnych przypadków

Ciche krzywdy seniorów. Policja z Sosnowca wskazuje, gdzie szukać pomocy

Bieg w Parku Kuronia połączy pamięć i pomoc dla Franka Suligi z DMD

Marcin Margielewski spotka się z czytelnikami w sosnowieckiej bibliotece

Pierwsi ratownicy w Sosnowcu – MOSiR i strażacy stawiają na szybkie reakcje

Hejt nie znika w sieci - policjant z Sosnowca ostrzegł uczniów

Sanitarne zasady w salonach beauty pod lupą. W Sosnowcu szykuje się szkolenie

Rock, pop i rap w jednym miejscu. Sosnowiec szykuje festiwalowy weekend

Rów Mortimer przejdzie metamorfozę. Sosnowiec szykuje większą ochronę przed podtopieniami

Bezpłatna żeglarska przygoda rusza. Trwają zapisy dla dzieci

Sosnowiec oczami uczniów - w Bibliosferze wyrasta wystawa z osobistych kadrów

Monitoring w drogerii nagrał sprawcę - policja szuka go w Sosnowcu
Przydatne dane teleadresowe
- II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Zawierciu - kontakt, zadania i badania
- Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki - bilety, godziny, zajęcia i dojazd
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc
- Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu - kontakt, stypendia, programy dla szkół
- Parafia św. Wojciecha w Jaworznie - kontakt, historia, poradnia rodzinna
- Parafia Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu - msze, kancelaria, historia katedry
