UM Sosnowiec: List Julii z SP nr 6 zakopany w Kapsule Czasu
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu Julia Skowronek, laureatka konkursu Listy do przyszłości” wraz z nauczycielką języka polskiego Joanną Walotek wzięła udział w uroczystości zakopania Kapsuły Czasu na Wzgórzu Wawelskim. Do metalowej skrzyni trafiło sto najciekawszych prac (w tym list naszej uczennicy) wybranych z ponad 12 tysięcy listów nadesłanych na konkurs. Wraz z nimi do kapsuły złożono także zdjęcia rodzinne laureatów, wykaz szkół, do których uczęszczają nagrodzeni, aktualne gazety, monety polskie oraz pamiątkową księgę.
Informacja o kapsule czasu zapisana została w archiwach wawelskich wraz z prośbą o jej otwarcie i organizację podobnego konkursu w 2118 r. Julia otrzymała dyplom oraz cenną nagrodę, jaką jest kamera. Po części oficjalnej laureaci konkursu z opiekunami, pod kierunkiem przewodników zwiedzili wnętrza Zamku Królewskiego, poznając historię tego miejsca i ciekawostki związane z życiem dworskim.
Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/, sosnowiec.pl/aktualnosci/id,15018,list_julii_z_sp_nr_6__zakopany_w_kapsule_czasu.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] KS Świt Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 2:1 w Betclic 2. lidze – gospodarze odwrócili wynik po przerwie](/images/mecz/thumbnails/ks-swit-szczecin-zaglebie-sosnowiec-04042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KS Świt Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 2:1 w Betclic 2. lidze – gospodarze odwrócili wynik po przerwie

Carporty przy Egzotarium przykryją parking i dadzą energię ze słońca

20 policjantów ruszyło na ulice Sosnowca - efekt akcji nie zostawił złudzeń
![[HOKEJ] Tauron Hokej Liga – Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 4:3 po dogrywce](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-sosnowiec-unia-oswiecim-02042026-43.webp)
[HOKEJ] Tauron Hokej Liga – Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 4:3 po dogrywce

Sosnowiec buduje zaplecze na kryzys i już szykuje kolejne miliony

Elektronik w Sosnowcu usłyszał ostrzeżenie o narkotykach bez taryfy ulgowej

Jedna fałszywa promocja i pieniądze znikają w sieci błyskawicznie

Pisanki z włóczki i dawny rzemieślniczy trik - warsztaty, które wciągają

Pałac Emmy Schoen znów otwiera drzwi - kwietniowe spacery z przewodnikiem

Bartosz Jaskóła wraca w Sosnowcu - wystawa odsłania jego twórczy nerw

Ryanair szykuje w Sosnowcu lotnicze centrum serwisowe za pół miliarda euro

Pałac Schoena skraca świąteczne wizyty - sprawdź, kiedy jest otwarty

Świąteczny tłok kusi kieszonkowców - portfel znika w sekundę

