VI  Regionalny Turniej Szachowy w SP15

Tegoroczny Regionalny Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu zorganizowany został dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczestnicy turnieju zmagali się w  dwóch kategoriach  wiekowych – grupa młodsza „Pionki” i grupa starsza „Skoczek”, rozgrywając partie  systemem pucharowym.

Zwycięzcą w kategorii „Pionek”  został Rukeno Rammo – uczeń z SP 21, drugie miejsce zajął Alan Słabosz z SP 10, trzecie miejsce  zdobył uczeń SP 15 Mateusz Czop, a czwarte Jan Michoń z SP 13.  W kategorii „Skoczek” zwyciężył Piotr Karwacki z SP 10, drugie i kolejne dwa miejsca zajęli: Dariusz Gozdek z Gimnazjum nr 15, Jakub Pawelec z SP15, Szymon Kwapiec z SP13.  Wszystkich laureatów uhonorowano pucharami, medalami oraz dyplomami.

Ponadto nagrodzono pucharami szkoły, których zawodnicy łącznie uzyskali najwięcej punktów. W kategorii „Pionek” I miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa nr 21, II miejsce  Szkoła Podstawowa nr 15, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10, IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 13. W kategorii starszych zawodników I miejsce przypadło Gimnazjum nr 15, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10, a czwarte Szkoła Podstawowa nr 13.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwała dyrekcja oraz pomysłodawca turnieju i zarazem sędzia główny Jarosław Kaczmarek – przedstawiciel rodziców.  Honorowymi gośćmi byli Józef Służałek delegat i członek Zarządu ŚLZPN Katowice, podokręg Sosnowie i Andrzej Adamczyk, wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej podokręgu Sosnowiec oraz przybyli rodzice zawodników.