Uwaga! Burze (komunikat RSO)

Nastolatka z Sosnowca mogła wejść na scenę Teatru Zagłębia

Nastolatka z Sosnowca mogła wejść na scenę Teatru Zagłębia

Na scenie Teatru Zagłębia w Sosnowcu szukano młodej aktorki do jednej z najważniejszych ról w nowym spektaklu. Casting do „Gniewu” Zygmunta Miłoszewskiego był skierowany do licealistek, które chciały sprawdzić się w profesjonalnym teatrze 🎭

  • „Gniew” miał zyskać nastoletnią bohaterkę z charakterem
  • Casting w Teatrze Zagłębia przebiegał według krótkiego harmonogramu

„Gniew” miał zyskać nastoletnią bohaterkę z charakterem

Do roli Heleny Szackiej, córki prokuratora Teodora Szackiego, poszukiwano dziewczyny w wieku 16-18 lat. Najważniejsze miały być umiejętności aktorskie, choć doświadczenie sceniczne mogło pomóc w przesłuchaniu.

Za reżyserię spektaklu odpowiadał Szymon Kaczmarek. Premiera „Gniewu” była planowana na październik 2021 roku, więc casting stanowił jeden z pierwszych kroków w budowaniu obsady przedstawienia.

Casting w Teatrze Zagłębia przebiegał według krótkiego harmonogramu

Przesłuchania odbyły się na scenie Teatru Zagłębia we wtorek, 22 czerwca 2021 roku, od godziny 9.00. Kandydatki wchodziły na casting co 10 minut, zgodnie z wcześniej ustaloną kolejnością.

Zgłoszenia przyjmowano mailowo na adres [email protected]. W wiadomości należało podać imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. O zaproszeniu decydowała kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc była ograniczona.

Nabór został zakończony - Teatr Zagłębia podziękował za dużą liczbę przesłanych zgłoszeń. ✨

na podstawie: Teatr Zagłębia Sosnowiec.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji