Iwona Woźniak doceniona za teatr, który w pandemii nie zamknął drzwi

FOT. Teatr Zagłębia Sosnowiec
W Sosnowcu znów głośno o Teatrze Zagłębia, ale tym razem nie za sprawą premiery. W plebiscycie Dziennika Zachodniego nominację otrzymała Iwona Woźniak, a sam teatr przypomina przy tej okazji, jak bardzo nie zamknął się na miasto w najtrudniejszych miesiącach 🎭
- Teatr Zagłębia pod Iwoną Woźniak działał wtedy, gdy wielu czekało w domu
- Nominacja przyszła razem z pytaniem o to, jak wspierać teatr z głową
Teatr Zagłębia pod Iwoną Woźniak działał wtedy, gdy wielu czekało w domu
Gdy pandemia najmocniej uderzyła w kulturę, zespół teatru nie ograniczył się do przeczekiwania kryzysu. Pracownicy szyli maseczki, rozwozili środki ochrony osobistej i udostępniali teatralne mieszkania lekarzom. To ten rodzaj codziennej roboty, której zwykle nie widać z widowni, a właśnie ona potrafi najlepiej pokazać charakter instytucji.
Równolegle rodziły się też projekty artystyczne w sieci - „Pamiętnik Przetrwania” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy, „Teatralna Antologia Nowych Utopii” oraz platforma VOD, dzięki której widzowie mogli wracać do Teatru Zagłębia choćby w wersji online. To był czas, w którym scena naprawdę przeniosła się do mieszkańców, a nie tylko czekała, aż ktoś znów przekroczy próg budynku.
Nominacja przyszła razem z pytaniem o to, jak wspierać teatr z głową
Teatr Zagłębia podziękował redakcji Dziennika Zachodniego za wyróżnienie dla swojej dyrektorki, ale jednocześnie jasno zaznaczył, że sam sposób prowadzenia plebiscytu nie budzi jego entuzjazmu. Chodzi o system oparty na płatnych SMS-ach albo wykupywaniu punktów, który nie został przyjęty z sympatią przez zespół.
Mimo to teatr nie zamyka tematu wsparcia. Zamiast wpisywać się w plebiscytową rywalizację, zachęca widzów do bardzo konkretnego gestu - obejrzenia spektaklu na platformie VOD Teatru Zagłębia, kupienia biletu cegiełki albo po prostu odwiedzenia sceny, gdy będzie to znów możliwe. To wsparcie bez fajerwerków, ale z realnym znaczeniem 🙂
na podstawie: Teatr Zagłębia Sosnowiec.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Teatr Zagłębia Sosnowiec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Teatr Zagłębia świętuje 125 lat - archiwa, projekt i nowe spojrzenie na scenę

Iwona Woźniak doceniona za teatr, który w pandemii nie zamknął drzwi

Środula wraca na scenę - Teatr Zagłębia otwiera wojenną pamięć dzielnicy

Teatr Zagłębia na lato podkręca tempo - od ukraińskich historii po pszczele warsztaty

Sosnowiecki teatr szykuje kobiecy weekend z muzyką, relaksem i metamorfozą

Teatr Zagłębia podkręca repertuar - Zabrze przyjedzie z komediami

Teatr Zagłębia pyta, jak naprawdę włączać ukraińskich twórców

Teatr Zagłębia w Sosnowcu szykuje szkolną scenę z warsztatami i VOD

Teatr Zagłębia wraca na żywo - z nową obsadą i czerwcowymi premierami

Ciało, głos i rytm - Teatr CHOREA przygotował mocny warsztat w Sosnowcu

Sosnowieckie ślady getta - spacer teatralny poprowadzi przez pamięć miasta

Dzieci zamieniły Sosnowiec w baśń - finał Lata w teatrze rozbawił publiczność

Aleksander Blitek w Teatrze Zagłębia - wieczór, który zahaczy o Środulę

Jak teatr odkrywał Środulę - wieczór, który dopowie historię dzielnicy
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu - kontakt, godziny, e-usługi
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu - kontakt, filie, katalog online
- Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu - msze, kancelaria, sakramenty
- I Komisariat Policji w Sosnowcu - kontakt, dzielnicowi, rejestracja spraw
