Policja przejęła kontrolę nad rowerową masą w Sosnowcu - bez groźnych incydentów

FOT. Policja Sosnowiec
Sosnowieccy policjanci zabezpieczyli przejazd XIX Zagłębiowskiej Masy Krytycznej i nie odnotowali żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Jeszcze przed startem, przy dworcu PKP przy ulicy 3 Maja, prowadzili też znakowanie rowerów w ramach akcji „Grawer”. W ruch poszła trasa licząca około 13 kilometrów, a uczestnicy przejechali przez Sielec i Pogonią w stronę Będzina.
W ubiegłą niedzielę rowerzyści ruszyli spod dworca PKP przy ulicy 3 Maja i jechali dalej przez dzielnice Sosnowca aż do mety w Będzinie. Przejazd objął około 13 kilometrów, a w czasie wydarzenia kierowcy musieli liczyć się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników przez cały czas trwania przejazdu.
Najważniejsze dla rowerzystów działo się jednak jeszcze przed startem. Funkcjonariusze w ramach prowadzonej od kilku lat akcji „Grawer” znakowali jednoślady. Każdy rower otrzymał unikalny numer złożony z liter i cyfr, a ten znak został wpisany do bazy danych Policji. Na jednośladach pojawiły się też naklejki informujące o wykonanym znakowaniu.
Jak podaje Policja, takie działania mają znaczenie praktyczne. W przypadku kradzieży oznaczony rower łatwiej powiązać z właścicielem, a sam zapis w policyjnej bazie zwiększa szansę na jego identyfikację.
To był pokaz dobrze zorganizowanej profilaktyki i spokojnego zabezpieczenia dużego rowerowego przejazdu. W Sosnowcu nie doszło do żadnego groźnego incydentu, a akcja „Grawer” przypomniała, że czasem najskuteczniejsza walka z kradzieżą zaczyna się jeszcze zanim jednoślad ruszy w trasę.
na podstawie: KMP w Sosnowcu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Sosnowiec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Ale projekt! W Sosnowcu wyobraźnia zamieni się w znak i plakat

Sosnowiec wraca do ulubionych filmów - 15 seansów na 15-lecie

Mężczyzna w kryzysie bezdomności podziękował policjantce z Sosnowca

Podziękowania dla policjantki z Sosnowca. Pomogła wyjść z kryzysu

Dron nad skrzyżowaniami w Sosnowcu. Policja sprawdza kierowców

Ponad 24 tysiące papierosów w mieszkaniu w Sosnowcu. Grozi mu więzienie

Badania na NFZ przy Placu Medyków 2. Zakład dołącza do szpitala

Ponad 24 tysiące papierosów w mieszkaniu 41-latka z Sosnowca

Seniorzy w Sosnowcu zaczną naukę angielskiego od podstaw

Ciśnienie, cukier i waga pod kontrolą. Dwie placówki ZLA czekają

Filiżanki, muzyka filmowa i pędzle. Kameralne wydarzenie w Sosnowcu

Hulajnogi elektryczne w Sosnowcu pod lupą policji. Filmiki pokazują ryzyko

Sosnowiec gospodarzem mistrzostw świata U-20 kobiet. Bilety już w sprzedaży

Cztery zespoły, jedno trofeum. Wielki koszykarski weekend w Sosnowcu
Przydatne dane teleadresowe
- Komisariat Policji II w Sosnowcu - kontakt, dzielnicowi, rejony służbowe
- Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu - godziny, bilety, wystawy i dojazd
- Sąd Rejonowy w Sosnowcu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Skarbowy w Sosnowcu - kontakt, godziny, e-usługi i rezerwacja wizyty
- Komisariat III Policji w Sosnowcu - dzielnicowi, telefony, rejon służbowy
