Policjanci z Sosnowca zeszli do parku - młodzież zrobiła resztę

Policjanci z Sosnowca zeszli do parku - młodzież zrobiła resztę

FOT. Policja Sosnowiec

W Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu policyjni dzielnicowi i profilaktyk z Wydziału Prewencji nie pilnowali porządku z boku, tylko sami chwycili za worki i rękawice. W akcji “Czysta dzielnica” wspólnie z młodzieżą sprzątali tereny zielone w Kazimierzu Górniczym. Celem było nie tylko uprzątnięcie parku, ale też przypomnienie, że o środowisko trzeba dbać na co dzień, a nie od święta.

Sobota w Kazimierzu Górniczym upłynęła pod znakiem pracy na świeżym powietrzu. Do akcji włączyła się duża grupa osób, a obok młodzieży pojawili się dzielnicowi z Komisariatu V w Sosnowcu oraz profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Razem porządkowali zielone fragmenty miasta i pokazali, że takie działania nie kończą się na deklaracjach.

To był prosty, ale mocny sygnał. Policjanci z Sosnowca weszli w rolę partnerów, którzy nie tylko mówią o odpowiedzialności za otoczenie, ale też biorą udział w realnym sprzątaniu. Taka akcja działa lepiej niż niejedna prelekcja, bo od razu widać, kto naprawdę chce zostawić po sobie czystszy park.

Wydarzenie miało przede wszystkim wymiar profilaktyczny. Chodziło o wspólne działanie na rzecz ekologii i zachęcenie mieszkańców Sosnowca do większej troski o środowisko. Właśnie w takich momentach widać, że policyjna obecność w mieście to nie tylko interwencje i kontrole - czasem to także zwykła, konkretna robota, która zostaje w pamięci na dłużej.

na podstawie: KMP w Sosnowcu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Sosnowiec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.