Pałac Emmy Schoen znów otwiera drzwi - kwietniowe spacery z przewodnikiem

FOT. Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu
W samym centrum Sosnowca da się jeszcze poczuć klimat dawnego miejskiego gmachu, który zwykle ogląda się tylko z zewnątrz. Pałac Emmy Schoen, dziś znany jako budynek dawnego Sądu Rejonowego przy ul. 1 Maja 19, w kwietniu znów zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 🏛️. Sprzedaż biletów na terminy kwietniowe rusza 1 IV o godzinie 10:00.
- Pałac Emmy Schoen wraca do gry i pokazuje swoje wnętrze
- Kwiecień rozpisano na konkretne godziny, więc łatwo zaplanować wizytę
- Ile kosztuje wejście i gdzie kupić bilet, żeby nie zostać pod drzwiami
Pałac Emmy Schoen wraca do gry i pokazuje swoje wnętrze
To dobra okazja, żeby zajrzeć do miejsca, które ma w sobie coś z miejskiej zagadki - na co dzień mijane, a przy okazji spaceru z przewodnikiem nagle staje się pełnoprawnym bohaterem opowieści o Sosnowcu. Właśnie takie wejścia zwykle przyciągają najbardziej: nie tylko sam adres, ale też szansa, by zobaczyć przestrzeń z zupełnie innej strony. 🙂
Zwiedzanie odbywa się w kilku turach, więc warto trzymać rękę na pulsie. Bilet kosztuje 20 zł, a zakup możliwy jest online - przez formularz na stronie - albo w kasie Muzeum przy ul. Chemicznej 12, czynnej w godzinach pracy Muzeum. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji, więc kto chce wejść, ten powinien polować na bilety od razu po starcie sprzedaży.
Kwiecień rozpisano na konkretne godziny, więc łatwo zaplanować wizytę
Harmonogram zwiedzania wygląda tak:
- 11.04 (sobota) - 13:00, 14:30
- 15.04 (środa) - 15:30, 17:00
- 22.04 (środa) - 15:30, 17:00
- 29.04 (środa) - 15:30, 17:00
Warto pamiętać, że przy ul. 1 Maja 19 nie działa obecnie punkt sprzedaży, a miejsc nie da się zagwarantować bez wcześniejszego zakupu. Jeśli więc Pałac Emmy Schoen jest na waszej liście sosnowieckich planów na kwiecień, lepiej nie odkładać decyzji na później.
Ile kosztuje wejście i gdzie kupić bilet, żeby nie zostać pod drzwiami
Jeszcze raz najważniejsze w praktyce: bilet na zwiedzanie kosztuje 20 zł. Kupicie go online, przez formularz na stronie, albo w kasie Muzeum przy ul. Chemicznej 12. To właśnie te dwa kanały sprzedaży obowiązują przy kwietniowych terminach.
Przy takiej formule najbardziej liczy się refleks - bilety nie są odkładane na później, a brak wcześniejszej rezerwacji oznacza, że warto działać od razu po starcie sprzedaży. Dla mieszkańców to jedna z tych propozycji, które łączą spacer po mieście z wejściem w jego mniej oczywistą historię 🎟️.
na podstawie: Muzeum Sosnowiec.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Leśne tropy i klimatyczne gry w ogrodzie Mediateki

Jak sprawdzić, czy firma pożyczkowa jest bezpieczna? Przewodnik dla świadomego kredytobiorcy

Aranżacja ogrodów - jak łączyć ze sobą rośliny?

W MUZIE czeka poranek badań. Potem wykład o zdrowiu jamy ustnej

Rodzice dzieci w kryzysie psychicznym znajdą w Sosnowcu bezpieczną grupę wsparcia

W sosnowieckich szkołach padły tysiące goli – i ważna lekcja współpracy

Miecze, zamki i husaria - w Sosnowcu kuratorka odsłoni kulisy wystawy

Mural „Elisabeth Balut” ożywia centrum Sosnowca i wciąga rodziny do gry 🎨

Letnie kino wraca do ogrodu Mediateki. W Sosnowcu szykują cztery filmowe środy

W ogrodzie Mediateki dzieci ruszą tropem natury i klimatu

Które firmy kurierskie oferują najtańszą paczkę do Chin i co warto sprawdzić przed wysyłką?

Młodzi wokaliści staną na scenie Muszelki. Wstęp wolny

Miecze, zamki i opowieści – w Sosnowcu ruszają rodzinne czwartki z historią

Krajewski wraca do Sosnowca w letnim koncercie pod chmurką
Przydatne dane teleadresowe
- Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu - kontakt, stacje, transport medyczny
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu - kontakt, filie, katalog online
- Komisariat V Policji w Sosnowcu - dzielnicowy, telefon, rejon
- Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu - kontakt, godziny, e-usługi
- Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu - msze, kancelaria, sakramenty
