Zaprogramuj lepszą przyszłość: bezpłatne warsztaty kodowania w Miejskiej Bibliotece
Zbliżają się wakacje, a z nimi wyjątkowa okazja dla młodych mieszkańców do nauki kodowania! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty kodowania w Kindlotece STEM. Dzięki wsparciu firmy Amazon oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności technologiczne w nowoczesnej pracowni.

Warsztaty kodowania w Kindlotece STEM - terminy i miejsce

W lipcu i sierpniu 2024 roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu organizuje specjalne warsztaty kodowania, które odbędą się w Kindlotece STEM. Zajęcia zaplanowano na dwa terminy: 18 lipca oraz 22 sierpnia, o godzinie 15:00. Miejscem spotkań będzie Świat Nauki i Fantazji w Zagłębiowskiej Mediatece przy ulicy Kościelnej 11. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są wcześniejsze zapisy.

Nowoczesna pracownia STEM w Sosnowcu

Dzięki finansowemu wsparciu firmy Amazon oraz współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, Kindloteka STEM w Zagłębiowskiej Mediatece jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, taki jak iPady, czytniki e-booków Kindle, roboty Dasha, gry edukacyjne oraz oprogramowanie MarvelApp. Pracownia ta jest miejscem, gdzie dzieci, młodzież i dorośli mogą uczestniczyć w cotygodniowych warsztatach robotycznych oraz licznych zajęciach edukacyjnych przez cały rok szkolny.

Ekologiczny kontekst warsztatów

Letnie warsztaty kodowania są częścią szerszego projektu „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024”, który ma na celu przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska. W ramach tego projektu, Kindloteka dopasuje swoje zajęcia do tematyki ekologicznej, co pozwoli uczestnikom na połączenie nauki kodowania z edukacją ekologiczną.

Jak zgłosić udział w warsztatach?

Aby wziąć udział w warsztatach, rodzice lub opiekunowie prawni muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją drogą elektroniczną lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece. Zapisy rozpoczną się 17 czerwca 2024 roku. W przypadku wysłania zgłoszenia drogą elektroniczną, rodzic lub opiekun otrzyma odpowiedź mailową z informacją o zakwalifikowaniu dziecka. W przypadku zgłoszenia osobistego, informacja będzie przekazywana na miejscu.

Rezerwowa lista uczestników

W przypadku braku wolnych miejsc, istnieje możliwość wpisania dziecka na rezerwową listę uczestników. Rodzice zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową lub osobiście. Jeżeli zwolnią się miejsca, osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione najpóźniej dwa dni przed warsztatami.

Projekt „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024”

Projekt „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024” to wakacyjna inicjatywa dla dzieci w wieku 6-12 lat, która poprzez wspólne czytanie, tworzenie i zabawę, wprowadza najmłodszych w zagadnienia związane z ekologią. W programie znajdują się warsztaty, spotkania z pisarzami i naukowcami, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe oraz wydarzenia plenerowe. Projekt ma na celu rozwijanie pasji, wyobraźni i kreatywności dzieci, a także propagowanie wiedzy na temat ochrony środowiska.

Wsparcie i patronat

Honorowym patronem letniej akcji jest Prezydent Miasta Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Wśród partnerów wydarzenia znajdują się Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Ratujmy Pszczoły, Klub Myśli Ekologicznej, Amazon STEM Kindloteka oraz wiele innych instytucji i organizacji. Projekt jest również dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach kodowania oraz innych wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024”. Śledźcie stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz jej profile w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z ofertą i nowościami!


Wg inf z: Biblioteka Sosnowiec