Pierwsza międzynarodowa matura w IV LO im. Staszica to fakt
Nowa era edukacji w naszym regionie nadeszła z międzynarodową maturą w IV LO im. S. Staszica. To przełomowy moment nie tylko dla szkoły, ale i dla całej społeczności lokalnej, otwierający uczniom drzwi do globalnego świata możliwości.
  1. IV LO im. S. Staszica jako pierwsza szkoła w regionie wprowadza program matury międzynarodowej IB.
  2. Proces certyfikacji wymagał wieloletnich starań oraz spełnienia szeregu rygorystycznych kryteriów.
  3. Program oferuje bogaty wybór przedmiotów, zarówno społecznych, jak i ścisłych, dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczniów.
  4. Dzień Otwarty szkoły zaplanowano na 23 marca, gdzie można będzie uzyskać więcej informacji o rekrutacji.

W znaczącym momencie dla edukacji w naszym regionie, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica wprowadza do swojej oferty program matury międzynarodowej (International Baccalaureate, IB), stając się pierwszą placówką w regionie oferującą tę prestiżową ścieżkę edukacyjną. Jak podkreśla dyrektor szkoły, Grzegorz Walotek, droga do uzyskania autoryzacji była długa i wymagająca, ale dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, udało się osiągnąć ten cel.

Program IB wyróżnia się międzynarodowym uznaniem i stanowi solidne przygotowanie do studiów za granicą. "Jest to wielki krok w rozwoju szkoły. Znacznie wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną!" – entuzjastycznie wyjaśnia dyrektor Walotek. Szeroki wybór przedmiotów, od historii, geografii, ekonomii, aż po biologię, chemię czy matematykę w dwóch nurcie - teoretycznym i stosowanym, umożliwia uczniom kształtowanie indywidualnej ścieżki edukacyjnej.

Aby spełnić wymogi programu, szkoła musiała nie tylko przygotować autorskie programy nauczania, ale również wyposażyć pracownie przedmiotowe w wysokiej klasy sprzęt i materiały dydaktyczne. Wszystko to, by zapewnić uczniom najlepsze możliwe warunki do nauki i eksperymentowania.

Prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, wyraził swoje gratulacje dla społeczności szkolnej, podkreślając wartość tej inwestycji w przyszłość młodych ludzi. "To bardzo dobra inwestycja w talenty i wykształcenie młodych ludzi, czym otwierają sobie drogę na najznakomitsze uniwersytety całego świata. To również bardzo wartościowy krok w rozwoju miasta" – mówi prezydent.

Dla uczniów i rodziców zainteresowanych programem IB, szkoła organizuje Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 marca. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o programie, jego wymaganiach oraz procesie rekrutacji. Społeczność szkolna zaprasza od godz. 10:00 do 13:00, by podzielić się swoim entuzjazmem i odpowiedzieć na wszystkie pytania.


Według informacji z: Urząd Miasta Sosnowiec