Policjant z Komisariatu Policji I w Sosnowcu, będąc na zakupach w czasie wolnym, usłyszał krzyki pracownicy sklepu informujące o kradzieży. Bez wahania ruszył za mężczyzną, który ukradł artykuły spożywcze. Nieuczciwego klienta przekazał następnie patrolowi z piekarskiej policji.

Policjanci udowadniają, że służba w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Stróże prawa wielokrotnie reagują, gdy są świadkami przestępstw, czy wykroczeń podczas urlopów, czy wolnych dni.
Dowodem na to było zachowanie jednego z sosnowieckich policjantów, który w czasie wolnym od służby zareagował na kradzież sklepową.
Policjant pełniący na co dzień służbę w tutejszym komisariacie I był na zakupach z rodziną w jednym ze sklepów na terenie Piekar Śląskich. Wtedy też, będąc w okolicach kas, usłyszał krzyki i zobaczył mężczyznę, który mimo protestu jednej z pracownic, próbował wyjść ze sklepu, nie płacąc za zakupy. Mundurowy natychmiast zareagował i pobiegł za mężczyzną, który zdążył wyjść na parking przed sklepem. Policjant zatrzymał go i przekazał patrolowi piekarskiej policji.