W środę sosnowieccy policjanci gościli w swoich progach uczniów klas pierwszych z VII Liceum Ogólnokształcącego im. K. Baczyńskiego. Podczas zajęć nasi goście mieli okazję zwiedzić sosnowiecką komendę. Oprócz tego, policjanci przygotowali dla uczniów pokaz umiejętności psów służbowych i dowiedzieli się, na czym polega służba technika kryminalistyki, policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Policji.

Policjanci zawsze chętnie goszczą sosnowieckich uczniów. Tym razem do tutejszej komendy zawitały pierwsze klasy VII Liceum Ogólnokształcącego im. K. Baczyńskiego.
Gośćmi zaopiekował się asp. Dawid Kubski, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Mundurowy oprowadził uczniów po terenie komendy. 
Na początku spotkania młodzież poznała tajniki pracy technika kryminalistyki oraz zapoznała się ze sprzętem, z którego na co dzień korzystają policjanci z sosnowieckiej „drogówki”. Po pogadance uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się policyjnemu motocyklowi oraz radiowozowi, przy których pozowali do zdjęć. 
Podczas wizyty nasi goście dowiedzieli się, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Policji oraz jakie są możliwości rozwoju zawodowego w poszczególnych wydziałach. Pracownicy oraz policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w nasze szeregi. 
Po rozmowie przyszedł czas na zwiedzenie terenu strzelnicy, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całym kraju. Tam mieli okazję spotkać instruktora strzelectwa, mł.asp. Rafała Kantorskiego. Podczas wizyty policjant pokazał uczniom jednostki broni będące na wyposażeniu Policji i poinstruował, w jaki sposób obchodzić się z bronią. 
Spotkanie zwieńczył pokaz umiejętności psów służbowych, podczas którego zaprezentowano umiejętności z zakresu posłuszeństwa, pościgu za osobą niebezpieczną i obroną przed atakiem na przewodnika służbowego. W pokazie uczestniczyli mł.asp. Dawid Wilganowicz z psem Loganem, sierż. Mateusz Jeż z psem Hadesem oraz st.sierż. Mateusz Jobczyk. Po pokazie przewodnicy przybliżyli uczniom swoją służbę i opowiedzieli o czynnościach, jakie wykonują na co dzień. Podkreślili również, jak ważna w tego typu służbie jest relacja pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem. 
Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta przemawiającego do uczniów.
  • Zdjęcie przedstawia młodzież przy motocyklu służbowym.
  • Zdjęcie przedstawia grupę młodzieży przy motocyklu służbowym.
  • Zdjęcie przedstawia grupę młodzieży na strzelnicy w sosnowieckiej komendzie.
  • Zdjęcie przedstawia technika kryminalistyki z uczennicą.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta z psem służbowym.
  • Zdjęcie przedstawia grupę uczniów oraz dwóch umundurowanych policjantów z psami służbowymi.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów z psem służbowym.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów z psem służbowym podczas pokazu.