UM Sosnowiec: Rozbiórka przy ul. Kotlarskiej trwa. Koniec z ruinami
Przejęcie terenu po byłej piekarni było niezwykle trudne. Spółka, która go dzierżawiła, od wielu lat miała problemy.
Jako miasto dochodziliśmy należności z tego tytułu na drodze licznych postępowań sądowych. Spółka zaniedbała nieruchomości, a budynki niszczały i stwarzały niebezpieczeństwo. My jednak mieliśmy ograniczone możliwości zabezpieczenia terenu, ponieważ nie byliśmy jego właścicielami. Po długich bataliach, sprawa przed Sądem Okręgowym w Katowicach została zakończona z sukcesem w czerwcu 2022 roku informujeArkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
MZUK
Sosnowiec rozpoczął właśnie wyburzanie dawnej piekarni. Cztery budynki zostają rozbierane, a prace powinny się zakończyć 10 lutego. Zanim jednak budynki na dobre znikną z krajobrazu, w piątek, 3 lutego, na gruzach trening odbędzie Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech z psami do poszukiwań. To ciąg dalszy naszej współpracy. Ekipa od 2 latach przeprowadza treningi na terenach MZUK.
Sam teren przy Kotlarskiej, po zakończeniu prac porządkowych, zostanie przeznaczony do sprzedaży. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje dla tego obszaru zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługi.
Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/2023/02/wyroznione/rozbiorka-przy-ul-kotlarskiej-trwa-koniec-z-ruinami/
Autor: krystian