Jak zabezpieczyć dom na przybycie niemowlaka?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to czas wielu zmian. W pierwszych tygodniach życia dziecka najważniejsze jest jego bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu. Jednak wraz z upływem czasu maluch coraz częściej opuszcza łóżeczko, a gdy zaczyna raczkować, sam udaje się w wędrówki po mieszkaniu. To czas intensywnego rozwoju, ale i wielu zagrożeń. Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem, które może spotkać na swojej drodze?

Praktyczne zabezpieczenia do mebli i gniazdek

Moment, w którym Twoje dziecko coraz rzadziej przebywa w pozycji leżącej, a chętniej samodzielnie się porusza, jest czasem, w którym warto rozważyć montaż prostych, ale funkcjonalnych zabezpieczeń. Raczkujące niemowlę próbuje sięgać wysoko i wspinać się na meble. Stwarza to ryzyko, że uderzy się w kant stołu lub przytnie sobie paluszki drzwiczkami szafki. Dlatego warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego zabezpieczenia do mebli, zanim dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Nie poniesiesz w ten sposób dużych kosztów, a możesz zredukować zagrożenie. Popularnym rozwiązaniem są blokady zakładane na szuflady i szafki, aby dziecko nie mogło samodzielnie ich otworzyć lub odsunąć. Istnieją także miękkie nakładki na narożniki, dzięki czemu niemowlę, które uniesie głowę wysoko, nie uderzy się w ostry kant. Każdy z tych elementów jest łatwy podczas montażu i nie powoduje uszkodzenia mebli. Dorośli bez obaw poradzą sobie z demontażem, co jednak dla dzieci będzie trudnym zadaniem.

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu gniazdek, jeśli znajdują się w zasięgu dłoni niemowlaka. W tej roli pomocne są praktyczne zaślepki, które uniemożliwiają włożenie palca lub przedmiotu do kontaktu. Trwałe zabezpieczenia do mebli i gniazdek znajdziesz m.in. w ofercie sklepu Babyono. To miejsce, w którym dostępne są wszystkie niezbędne gadżety, zapewniające bezpieczeństwo najmłodszym członkom rodziny.

Funkcjonalne bramki dla dzieci

Jeśli Twój maluch zaczyna samodzielnie poruszać się po mieszkaniu, zadbaj o zorganizowanie mu odpowiedniej przestrzeni do rozwoju. Jeśli w Twoim domu są schody lub pomieszczenia, w których są ostre i niebezpieczne narzędzia – pomyśl o montażu bramek. Dzięki nim zyskasz spokój i pewność, że dziecko bez Twojej wiedzy nie przemieści się w niewłaściwe miejsce. W sklepie Babyono znajdziesz bramki dla dzieci wykonane z solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie produkty tego typu nie mają żadnych ostrych krawędzi i są gwarancją bezpieczeństwa dla niemowlęcia. Najczęściej są montowane przy wejściu i zejściu ze schodów. Ta strefa w domu bywa najbardziej zachęcająca dla małych odkrywców. Najlepsze bramki dla dzieci to modele rozporowe. Dzięki temu:

  • dopasują się do różnej szerokości drzwi,
  • nie powodują zniszczeń na ścianach,
  • są łatwe w montażu i demontażu.

Wybierz bezpieczeństwo dziecka i swoją wygodę!

Każde z wymienionych zabezpieczeń powinno zapewniać Ci spokojną głowę i być gwarancją komfortu malca. Jednocześnie zaślepki, nakładki i bramki muszą być łatwe w obsłudze dla dorosłych i nie utrudniać Ci codziennego funkcjonowania. Przekonaj się, że dzięki niedrogim, a praktycznym gadżetom możesz podnieść poziom bezpieczeństwa dziecka w najbliższym otoczeniu!