Koszulki firmowe dla małego zespołu — jaką technologię nadruku wybrać?

Eventy, prezentacje, spotkania biznesowe czy imprezy pracownicze to dobre okazje do reklamowania firmy również poprzez koszulki czy gadżety. Ostateczny wybór koszulek nie jest jednak aż tak prosty — trzeba wybrać m.in. krój i odpowiednią technikę nadruku. W zależności od podjętej decyzji dostaniemy różną jakość w różnej cenie. Na co więc zwrócić uwagę i którą z dostępnych na rynku technologii nadruku rzeczywiście warto wybrać?

Sitodruk — jedna z częściej wybieranych propozycji

Na samym początku trzeba się zastanowić, jakiej ilości koszulek potrzebujemy, jaki krój nas interesuje i jaką grafikę chcemy na nich umieścić. Następnie przyjdzie pora na wybór technologii nadruku. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim: sitodruk, termotransfer, nadruk cyfrowy DTG, sublimacja, haft komputerowy oraz nadruk folią flex. Każda ze wspomnianych metod różni się ceną oraz jakością.

W przypadku sitodruku mówimy o jednej z najstarszych technik znakowania ubrań. Proces ten opiera się na przenoszeniu grafiki poprzez tzw. siatkę. Dzięki temu możliwe jest szczegółowe przeniesienie wzoru przy zachowaniu wysokiej jakości kolorów. Zaletami tej metody są przede wszystkim trwałość oraz niska cena w przypadku dużych zamówień. Nie zaleca się wybierania tej metody w przypadku składania zamówień mniejszych niż 50 sztuk.

A może jednak termotransfer?

Termotransfer jest metodą nadruku, którą wykonuje się poprzez wgrzewanie w materiał specjalnych farb. Pod wpływem odpowiedniej temperatury oraz ciśnienia możemy uzyskać nadruk bardzo wysokiej jakości, zachowujący żywe kolory i wyrazistość.

Termotransfer stosuje się m.in. do drukowania logotypów na koszulkach. Dodatkową zaletą jest tutaj fakt, że można zamówić niewielkie nakłady w niskiej cenie. Tę opcję bardzo często wybierają firmy, które chcą zamówić koszulki z nadrukiem dla swojego zespołu.

Termotransfer sitodrukowy znajdziesz na stronie: https://www.promonadruk.pl/nadruki-na-ubraniach/nadruki-na-odziezy/termotransfer-sitodrukowy/

Sublimacja — najtrwalsza z form nadruku

Sublimacja to metoda nadruku, którą powszechnie uważa się za niemal idealną. Dobrodziejstwa tej technologii można wykorzystać m.in. na kubkach, parasolach, breloczkach, a nawet poliestrze i nie tylko. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że sublimacja to forma nadruku, która jest niezniszczalna.

Wynika to z faktu, że farba sublimacyjna wtapia się w koszulkę, dzięki czemu nadruk może oddychać. Wadami tej metody jest problem z uzyskaniem niektórych kolorów, a także dość wysoka cena. Z drugiej strony, metoda sublimacji pozwala zamówić produkty z nadrukiem już od 1 sztuki.

Nadruk cyfrowy DTG — również ciekawa propozycja

Na koniec warto jeszcze powiedzieć kilka słów o technologii nadruku cyfrowego DTG. W tym wypadku mamy do czynienia z drukiem bezpośrednim, czyli takim, który idzie bezpośrednio z drukarki. Proces może przypominać drukowanie czegoś na kartce papieru.

To rozwiązanie cechuje się wysoką jakością i możliwością druku z niemal każdego formatu pliku. Ponadto nadruk jest oddychający i dobrze oddaje intensywność barw. Z drugiej strony koszt takiego nadruku jest stosunkowo wysoki.