Wytrzymały i łatwy w czyszczeniu przetwornik wagi Z6R

Tensometr wagowy w kształcie belki zginanej Z6R to nowy przetwornik, zaprojektowany przez firmę HBM. Został on stworzony z myślą o maksymalnych obciążeniach znamionowych mieszczących się w zakresie od 20 do 200 kg. Tym co go wyróżnia jest niezwykle wytrzymała obudowa, konstrukcja odporna na zabrudzenia oraz kompatybilność z przetwornikiem wagi Z6. Dzięki wysokiej wytrzymałości, obudowa bez problemu znosi obciążenia mechaniczne. Oprócz tego, wykazuje podwyższoną odporność na wilgoć, brud i agresywne media.

Przetwornik wagi Z6R - najważniejsze informacje

Opisywany tensometr wagowy jest bardzo łatwy w czyszczeniu, co wynika z jego nowatorskiej konstrukcji pozbawionej zakamarków i krawędzi. Z tego względu, znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle opakowaniowym i spożywczym. Zarówno producenci wag, jak i operatorzy systemów mają możliwość korzystania z bardzo dokładnych wyników ważenia. W tym przypadku mamy do czynienia z poziomem klasy dokładności C3. Uzyskanie precyzyjnych wyników jest możliwe nawet w wyjątkowo trudnych warunkach otoczenia.

Dodatkowe informacje na temat tensometru wagowego

Jak zostało już wspomniane przetwornik wagowy Z6R wykazuje kompatybilność z przetwornikiem Z6, zarówno pod względem mechanicznym, jak i elektrycznym. Z6 został również opracowany przez firmę HBM i znalazł zastosowanie w setkach tysięcy projektów w wielu miejscach na świecie. Można zatem liczyć na to, że integracja z obecnie wykorzystywanymi systemami lub sama wymiana przetworników nie sprawią żadnych problemów. Dodatkową korzyścią jest skrócenie czasu przestoju. Co więcej, kompatybilność przetworników wagi oraz ich długa żywotność sprawiają, że produkcja wyróżnia się większą wydajnością.

Najważniejsze cechy tensometru Z6R:

  • maksymalne zakresy znamionowe mieszczą się w przedziale od 20 do 200 kg,
  • wytrzymała konstrukcja, odporna na brud,
  • kompatybilność z przetwornikiem wagi Z6,
  • wytrzymałość i łatwość czyszczenia oraz zgodność ze standardami obowiązującymi na rynku.