Jaką wagę elektroniczną wybrać?

Waga elektroniczna to urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie w wielu aspektach naszego życia. Wielu z nas korzysta z niej w domu, jednak stanowi ona wyposażenie zarówno mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw działających w branży handlowej czy magazynowej. Z jej pomocą można z łatwością dokonywać precyzyjnego ważenia dystrybuowanych towarów, jednak kluczem do sukcesu okazuje się dobór odpowiedniego modelu. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Wagi sklepowe niekalkulacyjne

Wagi elektroniczne niekalkulacyjne to sprzęty o nieskomplikowanej budowie, które cieszą się dużym powodzeniem wśród właścicieli niewielkich placówek handlowych. Wyświetlają one jedynie masę ważonego produktu, dlatego z powodzeniem sprawdzą się w małych sklepach osiedlowych czy na stoiskach handlowych. Ich niezwykle prosta obsługa sprawia, że stają się nieocenioną pomocą również w halach produkcyjnych czy magazynowych, gdzie na bieżąco należy kontrolować wagę dystrybuowanych czy wytwarzanych artykułów.

Wagi sklepowe kalkulacyjne

Wagi elektroniczne kalkulacyjne to nieco bardziej zaawansowane urządzenia niż modele niekalkulacyjne. Podstawowa różnica polega na tym, że pierwszy rodzaj jest przystosowany do szybkiego przeliczania ceny produktu w porównaniu do jego masy. W większych sklepach jest to duże ułatwienie, które pozwala zwiększyć wydajność pracowników oraz tempo obsługi klienta. Na rynku możemy znaleźć wagi kalkulacyjne z wysięgnikiem lub bez. Modele z wysięgnikiem polecane są dla osób, które niezwykle cenią sobie funkcjonalność. Dzięki obecności ekranu znajdującego się na wysokości wzroku z łatwością można odczytywać dane - zarówno z perspektywy sprzedawcy, jak i klienta.

Wagi sklepowe etykietujące

Wagi etykietujące wyróżniają się wielofunkcyjnym działaniem, które pozwala na mocne usprawnienie procesu sprzedaży. W odróżnieniu od wag kalkulacyjnych, posiadają one wbudowaną drukarkę, która pozwala na uzyskanie precyzyjnego pomiaru oraz przedstawieniu go w formie papierowej. Możliwość natychmiastowego zapoznania się z masą produktu wyraźnie skraca czas pracy oraz sprawia, że otrzymanych wyników nie trzeba zapisywać na oddzielnym arkuszu papieru. Wydruk najczęściej zawiera niezbędne informacje dla sprzedającego, w tym m.in. wagę produktu, kod kreskowy, ceną czy datę ważenia. ergonomiczny charakter wagu sklepowej etykietującej sprawia, że można ją spotkać w supermarketach, masarniach, na stoiskach z owocami czy warzywami. Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj wagi sklepowej, warto zaopatrzyć się w model z legalizacją.

Duży wybór wag różnego rodzaju znajdziesz w sklepie Elektrowag