Policja Sosnowiec: Na Drodze Patrz i Słuchaj
Na Drodze Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Celem działań jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo.
Postęp technologii oraz ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, słuchawki, tablety czy też urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę.
Dynamicznie zmieniające się sytuacje drogowe powodują, że zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych, szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu. Jest to bardzo duża grupa użytkowników dróg. Należą do niejpiesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, a także urządzeń wspomagających ruch.
Bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze Patrz i Słuchaj!
Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/k24/informacje/wiadomosci/331824,Na-Drodze-Patrz-i-Sluchaj.html
Ostatnie Artykuły

Szlakiem Kapturka i Arturka prowadzi trasa przez Maczki i Białą Przemszę

Rodzice dzieci w kryzysie psychicznym spotkają się w Zielonym Przylądku

Policyjny grawer wraca do Sosnowca. Rowery oznaczą przy Dworcu PKP

GeoPiknik na Żylecie wraca z grami, wykładami i meteorytem do wygrania

W Sosnowcu ruszył nabór do turnieju FIFA. Szukają około tysiąca wolontariuszy

Policjanci z Sosnowca zeszli do parku - młodzież zrobiła resztę
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 0:3. Walkower dał trzy punkty sosnowiczanom](/images/mecz/thumbnails/gks-jastrzebie-zaglebie-sosnowiec-18042026-03.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 0:3. Walkower dał trzy punkty sosnowiczanom
![[PIŁKA RĘCZNA] MTS Chrzanów – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 30:32 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – sosnowiczanie odwrócili losy meczu po przerwie](/images/mecz/mts-chrzanow-zaglebie-handball-team-sosnowiec-18042026-3032-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MTS Chrzanów – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 30:32 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – sosnowiczanie odwrócili losy meczu po przerwie

Dron nad pasami wyłapał kierowców - w Sosnowcu padło 141 wykroczeń

Kolejówka usłyszała gorzką lekcję - policjant uderzył w alkohol i narkotyki

Sosnowiecka drogówka rozdaje ulotki, bo nawet mała dawka alkoholu zmienia jazdę

W Sosnowcu padły mocne słowa o alkoholu - uczniowie usłyszeli o konsekwencjach

127 przekroczeń prędkości - sosnowiecka drogówka wyłapała też kierowcę z zakazem

