32 tys. zł na stole - Urząd Pracy czeka

Przypominamy, że do 17 stycznia 2022 r. Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu czeka na wnioski sosnowiczan w sprawie bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można pozyskać nawet 32 tys. zł!

Dofinansowanie pochodzi ze środków Funduszu Pracy, to co je odróżnia od standardowego wsparcia to cel na który można je przeznaczyć. Najważniejsze założenia to:

  • dotację służącą wyposażeniu działalności w środki techniczne i aktywa obrotowe;
  • comiesięczne wsparcie pomostowe, z przeznaczeniem na pokrycie obligatoryjnych, cyklicznych opłat wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej, udzielane przez pierwszych 6 miesięcy funkcjonowania firmy (np. koszty ZUS, czynsz za lokal, koszty obsługi księgowej).

Podział kwotowy wsparcia pomiędzy obie jego formy zależał będzie od decyzji osoby bezrobotnej (przy założeniu, że wartość wsparcia pomostowego będzie zawierać się w przedziale od 1000,00 zł do 2800,00 zł / m-ąc).

Kto może liczyć na wsparcie?

  • Osoby, które planują rozpoczęcie działalności opartych na prowadzeniu punktów stacjonarnych lub takich, których wykonywanie wymaga bardziej wiedzy / wykształcenia, aniżeli środków technicznych;
  • posiadają obawy związane ze stabilnością oraz możliwościami rozwoju firmy w początkowym, z reguły najtrudniejszym, okresie jej prowadzenia lub / i obawiają się możliwych przestojów spowodowanych obostrzeniami epidemiologicznymi.

KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

OSOBY BEZROBOTNE, ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W PROJEKCIE,

PROSIMY O KONTAKT POD NR TEL. 32/297-87-50 / 51

LUB E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.