UM Sosnowiec: Koncert Między Sekwaną a Wisłą”
Zapraszamy na wielką muzyczną podróż po Francji jak i po Polsce. Francois Martineau wraz z Adrianną Kućmierz oraz Mateuszem Gurgulem wykonają najpiękniejsze piosenki polskie we francuskim brzmieniu oraz francuskie przeboje przetłumaczone na język polski.
Miejsce: sala widowiskowa MDK Kazimierz
Data: 19.11.2021
godz. 19:00
cena biletu: 20 zł
Francois Martineau
Urodził się w Wandei (Vendée), we Francji, 23 października 1985 w rodzinie o muzycznych korzeniach. Dzięki najbliższym pokochał muzykę i poezję francuską, a szczególnie filary piosenki francuskiej ostatniego wieku: Jacques Brel, Charles Aznavour, Georges Brassens, itp. Wielu członków rodziny to zawodowi muzycy, jednak Francois zaczął rozwijać tę pasję dopiero po przyjeździe do Polski. Ogromny krok do przodu w karierze Martineau stanowił udział w programie telewizyjnym Mam Talent, transmitowanym w 2018 roku. Zdobyty podczas eliminacji złoty przycisk od jury zaprowadził muzyka do półfinału programu. W tym roku Francois Martineau wydał swoją pierwszą płytę Vis-a-Vis” z utworami polskimi w wersji francuskiej.
Bilety do kupienia na portalu kupbilecik.pl - link oraz w Domu Kultury
Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/aktualnosci/id,18664,koncert_miedzy_sekwana_a_wisla.html
Ostatnie Artykuły

Ostatnia szansa na spotkanie z obrazami Bugaja w Zamku Sieleckim

W Zamku Sieleckim rozmowa o wysiłku. Bugaj i badacze spotkają się przy wystawie

Grzebałkowska za biblioteczną ladą. W Sosnowcu rusza tydzień książek

Sosnowiecka „Szesnastka” w elitarnym gronie szkół eTwinning

Magdalena Grzebałkowska za bibliotekarską ladą. W Sosnowcu role się odwrócą

W Sosnowcu zmienił się policyjny wydział - ważny detal dla zgłaszających
![[PIŁKA RĘCZNA] Zagłębie Handball Team Sosnowiec – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:25 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – zwycięstwo w 25. kolejce po nerwowej końcówce](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-handball-team-sosnowiec-mks-olimpia-medex-piekary-slaskie-01052026-2625.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zagłębie Handball Team Sosnowiec – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:25 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – zwycięstwo w 25. kolejce po nerwowej końcówce

Sosnowiec dostanie festiwal o sobie samym. Teatr Zagłębia szykuje mocny start
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Zagłębie Sosnowiec – Stal Stalowa Wola 0:0 w Sosnowcu](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-sosnowiec-stal-stalowa-wola-30042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Zagłębie Sosnowiec – Stal Stalowa Wola 0:0 w Sosnowcu

Kwiatowy prezent na Dzień Matki - zrobisz go własnymi rękami

Rycerze, miecze i nocne zwiedzanie - Sosnowiec wraca do średniowiecza

Sosnowiec pokaże szklane skarby z kuratorskim komentarzem

Pogrzeb posła sparaliżuje Sosnowiec - te ulice będą zamknięte

