Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Ulica Dietla do remontu

Nowe chodniki, droga oraz miejsca postojowe – tak z końcem roku będzie wyglądał blisko 250-metrowy fragment ulicy Dietla.

Przebudowa odcinka drogi, od ulicy Grota-Roweckiego do ulicy Reymonta, rozpocznie się w poniedziałek 18 października i będzie dotyczyła trzech ważnych elementów.

Odnowiony zostanie chodnik, który nie jest w najlepszym stanie. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz miejsca postojowe. Koszt prac, które potrwają do końca roku, wyniesie 233 tys. zł. – Cieszę się, że Pogoń się zmienia. Po przebudowie ulicy Grota-Roweckiego pora na działanie przy mniejszych ale kto wie, czy dla samych mieszkańców Pogoni ważniejsze – podkreśla radny Bartosz Górski, który mocno zabiegał remont ulicy Dietla.

To nie jedyna inwestycja w tej części miasta. Pod koniec wakacji rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej w ulicach Czeladzkiej oraz Suchej wykonywana na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów.

Wymiana blisko 2 kilometrów sieci dotyczy również bocznych uliczek (m.in.: ul. Sucha). Prace prowadzone są w ulicach, dlatego po ich zakończeniu zostanie ułożona nowa droga, w tym 400-metrowy odcinek na ulicy Suchej, od skrzyżowania z ul. Będzińską.

Prace wpłyną na poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom tego rejonu miasta oraz ograniczą potencjalne straty. Koszt modernizacji sieci wyniesie prawie 1,7 mln zł.