Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

5 korzyści systemów smart home. Sprawdź je!

Zastanawiasz się nad wdrożeniem systemu smart home? Sprawdź 5 najważniejszych korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu inteligentnego rozwiązania w domu jednorodzinnym oraz w mieszkaniu!

1. Większy komfort

Głównym atutem systemów typu smart home jest komfort, jaki ze sobą niosą. Dzięki nim można jeszcze łatwiej korzystać ze swojego otoczenia, a wiele czynności ulega także pełnej automatyzacji, co pozwala na bezobsługowe korzystnie z urządzeń.

System inteligentnego domu może automatycznie włączać i wyłączać lampy wewnątrz i na zewnątrz budynku może on sterować kotłem grzewczym, a także otwierać rolety i bramy. To wszystko automatycznie lub po naciśnięciu przycisku na pilocie albo przez aplikację na smartfonie.

2. Mniejsze koszty

Za pomocą systemów smart home można oszczędzać pieniądze na korzystaniu z domowych instalacji i urządzeń.

Oszczędności widać w szczególności na przykładzie obsługi instalacji grzewczej, a także klimatyzacyjnej i wentylacyjnej. System może wtedy sterować pracą kotła poprzez wykorzystanie czujników temperatury, aby zapewnić maksymalny komfort dla domowników. Jednocześnie może on zmniejszyć zużycie energii, ponieważ będzie ograniczał jej zużycie wtedy, gdy nie będzie to konieczne.

3. Większy poziom bezpieczeństwa

Każdy z nas chce mieszkać w bezpiecznym domu. Z systemem smart home jest to jeszcze łatwiejsze. System inteligentnego domu może współpracować z urządzeniami wspomagającymi bezpieczeństwo, w tym między innymi z systemami alarmowymi, monitoringowym oraz kontroli dostępu.

W sprzedaży dostępne są systemy, które pozwalają na prowadzenie stałego monitoringu domu na bazie współpracujących kamer, a także wykorzystujące czujniki ruchu oraz kontaktrony, które informują o naruszeniu obszaru czujnika, gdy system jest uzbrojony. Także mogą one współpracować z domofonami oraz wideodomofonami, na przykład robić zdjęcia osobom, które dzwonią do drzwi i przesyłać je na telefon.

4. Oszczędność czasu

Wybierając systemy smart home, możesz także oszczędzić czas. Gdy nie lubisz otwierać i zamykać bram, w takim przypadku razem z systemem inteligentnego domu możesz robić to automatycznie. Może on również zarządzać roletami zewnętrznymi i otwierać i zamykać je o konkretnych godzinach.

5. Stała kontrola

Nowoczesne systemy inteligentnego domu pozwalają również na prowadzenie systematycznej, stałej kontroli domu i jego otoczenia. Instalacja smart home pozwala na podgląd przez współpracujące kamery, a także może przekazywać informacje o aktualnym funkcjonowaniu urządzeń, na przykład oświetlenia.

Użytkownik może sterować systemem samodzielnie, na przykład z użyciem aplikacji, albo może zaprogramować swój dom tak, aby działał automatycznie.