Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Wymarzona sala weselna, czy warto czekać latami na wolny termin?

Rezerwacja sali na wesele to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba zrobić przygotowując przyjęcie ślubne. Te najpiękniejsze i najpopularniejsze mają zarezerwowane nawet odległe terminy, dlatego należy zająć się tym tuż po zaręczynach. Ile czasu i czy warto czekać na termin sali weselnej? I na co zwrócić uwagę wybierając idealną salę na przyjęcie weselne? Oto najważniejsze informacje.

Kiedy rezerwować salę na wesele?

Zazwyczaj salę rezerwuje się tuż po zaręczynach i ustaleniu daty ślubu. Standardowo jest to około 1,5 – 2 lata przed ślubem – tyle przeciętnie trzeba czekać, aby była dostępna sala na wesele Chrzanów https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/chrzanow/ ma dużo propozycji wspaniałych miejsc, w których można urządzić wesele, a jeśli nie chce się tak długo czekać, to warto rozważyć termin ślubu poza sezonem weselnym. Najłatwiej wolne terminy znaleźć późną jesienią lub zimą, a najtrudniej oczywiście w miesiącach letnich.

Wesele w szybszym terminie – jak zorganizować

Jeśli Para Młoda nie chce długo czekać na swoją wymarzoną salę na wesele Chrzanów to warto rozważyć pewne możliwości, które dają szansę na wcześniejszy wolny termin.

Wesele poza sezonem

Jak wspomniano wcześniej, zazwyczaj sale w miesiącach letnich są mocno oblegane, a jesienią i zimą nawet najlepsze sale posiadają wolne terminy. Warto rozważyć taką opcję, zwłaszcza że ślub jesienią lub zimą może być przepiękny. Dodatkowo wiosenne i letnie miesiące nie dają żadnej gwarancji dobrej pogody i może się zdarzyć, że będzie zimno lub deszczowo. Często też znaczny upał jest większym problemem niż zimowy chłód – zwłaszcza dla fryzury i makijażu Panny Młodej.

Wesele w tygodniu

Większość par decyduje się na ślub w sobotę, co powoduje, że znaczna część sal właśnie ten dzień tygodnia ma zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Dlatego przygotowanie wesela w inny dzień tygodnia może ułatwić znalezienie wcześniejszego, wolnego terminu https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/ . Jeśli zaprosi się gości odpowiednio wcześniej (co najmniej 3 miesiące przed ślubem), to nie powinni mieć oni problemu z organizacją wolnego na ten dzień. Dodatkowo często w dni robocze cena urządzenia wesela jest znacznie niższa. Łatwiej będzie również znaleźć odpowiednich podwykonawców: fotografa, zespół, kamerzystę, wodzireja itd. W takich terminach jest również większa dostępność atrakcji i czasem można liczyć na niższą cenę niż w sobotę.

Czy warto długo czekać na termin w wymarzonej sali na wesele?

Tak naprawdę to zależy od każdej Pary Młodej. Jeśli nie zależy nam na konkretnej dacie lub szybkim terminie, to czasem naprawdę warto zaczekać nawet 3 lata i móc zorganizować dzień swojego ślubu zgodnie z wszystkimi oczekiwaniami i upodobaniami. Jednak jeśli nie zwracamy dużej uwagi na detale, to na pewno będzie można znaleźć inną, równie wspaniałą salę w szybszym terminie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sali?

Wybór sali nie jest łatwym zadaniem i trzeba pamiętać, żeby zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii:

  • lokalizacja – odległość od miejsca ślubu i noclegu, łatwość dojazdu;
  • otoczenie – ładny, zadbany ogródek, czy piękny budynek, w którym jest sala są dodatkowymi atutami;
  • menu – oferowana kuchnia oraz udogodnienia takie jak: menu dziecięce, potrawy wegańskie to bardzo istotne kwestie;
  • wielkość sali dopasowana do liczby gości;
  • miejsce dla zespołu lub DJ’a oraz parkiet na tańce;
  • miejsce na dodatkowe atrakcje np. stół z regionalnymi przysmakami, fotobudka, strefa relaksu.