Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Drewniany plac zabaw w ogrodzie to dobra inwestycja

Pandemia pokazała, że dostęp do własnego placu zabaw może być bardzo ważny, bo przecież wiele dzieci nie rozumiało dlaczego przez jakiś czas nie mogły korzystać z tych miejskich. Wiele osób zaczęło samodzielnie wykonywać huśtawki albo kupowało te gotowe. Nie zawsze można wyjść z dzieckiem do parku, a własny plac zabaw na ogrodzonym podwórku sprawia, że nie trzeba być z dzieckiem non stop, a wystarczy mieć je "na oku", siedząc w tym czasie na położonym nieopodal tarasie. Dziś powiemy, dlaczego plac zabaw z drewna dla dzieci to dobra inwestycja.

Po pierwsze: solidne wykonanie i ponadczasowy design

Nie ma bardziej ponadczasowego materiału niż drewno. Elementy placu zabaw wystarczy okresowo impregnować, a ponadto sprawdzać stabilność haków na których zawieszone są huśtawki czy pomosty. Solidne wykonanie takiej podwórkowej dziecięcej infrastruktury jest gwarancją zapewnienia dziecku bezpieczeństwa podczas zabawy, oczywiście trzeba pamiętać o dokładnym złożeniu wszystkich elementów, według załączonej instrukcji.

Po drugie: dopasowanie ilości elementów do dostępnej powierzchni użytkowej

Drewniane place zabaw są bardzo różnorodne. Niektóre składają się z dwóch elementów, a inne nawet z kilkunastu, dlatego niezależnie od dostępnej powierzchni ogrodu, można zapewnić dziecku miejsce do zabawy. Na pewno dwa elementy są kluczowe i nie może ich zabraknąć, a mowa o huśtawce i zjeżdżalni. Warto postawić również na małą drewnianą piaskownicę. Można znaleźć modele zamykane w razie niekorzystnych warunków pogodowych. Taka budowa gwarantuje, że żaden kot nie zrobi sobie w dziecięcej piaskownicy kuwety i dziecko będzie się mogło bawić tak, jak ma na to ochotę. Nieco większy plac zabaw dla dzieci, ale również stosunkowo niewielki może być dodatkowo wyposażony w ściankę spinaczkową. Taki element na pewno będzie dla dziecka wyzwaniem, które chętnie podejmie. Może być to pierwszy krok do nauki wspinania, a kiedy dziecko podrośnie można zabrać je na większą ściankę, gdzie już z pełnymi zabezpieczeniami spróbuje swoich sił w jej pokonaniu, czy dostaniu się jak najwyżej.

Po trzecie: dziecko może częściej zapraszać do siebie rówieśników

Choć na razie kontakty jeszcze są nieco ograniczone, to jednak w normalnych warunkach posiadanie placu zabaw pod domem jest prawdziwym powodem do dumy dla dziecka. Na duży plac zabaw na pewno chętnie wybiorą się koledzy i koleżanki z przedszkola czy szkoły. Zatem taka przydomowa infrastruktura jest szansą na rozwijanie dziecięcych przyjaźni i możliwością wspólnego spędzania wolnego czasu pod kuratelą rodziców.

Po czwarte: dopasujesz wysokość elementów do wieku dziecka

Place zabaw mogą być uniwersalne, jednak możesz wybrać również drewnianą konstrukcję przeznaczoną dla mniejszych dzieci, która daje gwarancję bezpieczeństwa nawet gdy spuści się dziecko z oczu. Zjeżdżalnia może być bowiem niewielka, położona zaledwie kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Warto zwrócić uwagę na sposób w jaki wykończone są takie place zabaw dla dzieci. Wyoblone krawędzie zapobiegają urazom, podobnie jak gładka struktura drewna.

Warto podkreślić, że choć drewniany plac zabaw do tanich nie należy, to jednak jest to inwestycja na lata, zwłaszcza jeśli wybierzesz model uniwersalny, który sprawdzi się nie tylko dla kilkulatka, ale również dziecka w wieku szkolnym. Już samo składanie placu zabaw może być okazją do spędzenia czasu z dzieckiem, które będzie dumnym pomocnikiem podającym narzędzia. Warto zainwestować w drewniany plac zabaw dla dziecka i sprawić mu odrobinę frajdy.