Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Jak wybrać właściwy katalog firm?

Wiele mówi się o tym, że katalogi stron internetowych nie zawsze są dobrym rozwiązaniem dla firmy. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie dotyczy to wszystkich tego typu stron. Prestiżowe katalogi firm wciąż są wartościowym miejscem dla każdej firmy.

Jak poznać dobry katalog firm?

Katalog firm nie zawsze musi wyglądać tak samo. Są katalogi w których zwraca się uwagę na treści i działa tam kadra moderatorska, która akceptuje lub odrzuca dodawane treści. Są również katalogi do których każdy może dodać własne treści, a następnie są one moderowane. Najgorszą grupę stanowią jednak katalogi, gdzie treści nie są moderowane i nie są sprawdzane przez żadnego administratora. Doprowadza to do sytuacji w której zautomatyzowane boty dodają niewartościowe wpisy w takim miejscu. Oczywiście należy unikać tego typu stron. Dobrym rozwiązaniem są strony, które posiadają przejrzystą i schludną szatę graficzną oraz dbają o to, aby wszystkie treści odpowiadały koncepcji takiego katalogu.

Na co zwrócić uwagę przy dodawaniu wpisu do katalogu firm?

Należy przede wszystkim zapoznać się z regulaminem katalogu, aby nie doszło do sytuacji w której nasz pieczołowicie stworzony wpis do katalogu zostanie odrzucony. Warto też sprawdzić czy już ktoś wcześniej nie dodał naszej strony do tego katalogu. Jeśli wynajmowaliśmy w przeszłości firmę pozycjonującą mogli to zrobić za nas. Przy wyborze kategorii dobrze jest upewnić się czy nie ma innej, podobnej kategorii, która lepiej odzwierciadlałaby działalność naszej firmy.

Czasem jest również tak, że katalogi dają możliwość dodania strony do większej ilości kategorii. Warto z tego skorzystać, ale nie można przesadzać, bo taki wpis może zostać odrzucony jeśli dołączymy go do kategorii nie pasującej do branży firmowej. Słowa kluczowe są istotnym elementem, bo ułatwiają odnalezienie wpisu z wyszukiwarki w takim katalogu. Warto więc przy tworzeniu opisu użyć słów, które mogą wpisywać potencjalni klienci. Jeśli dany katalog umożliwia rejestrację przed dodaniem wpisu – dobrze jest taką czynność wykonać. Na przyszłość ułatwi to zarządzanie poszczególnymi wpisami oraz ich edycję.

Co daje firmie pojawienie się w dobrym katalogu firm?

Z pewnością wpływa na wyższy ranking w wyszukiwarce Google oraz ułatwia odnalezienie przez potencjalnego klienta oferty w takim katalogu.