Pomimo że obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna dopiero teraz zmusiła przedsiębiorców i osoby fizyczne do podejmowania pracy zdalnej oraz zakładania własnych działalności gospodarczych w celu ratowania domowego budżetu, to nie jest to absolutna nowość. Usługa wirtualnych biur (dość znacznie powiązana z pracą zdalną) zaistniała jeszcze w XX wieku i przynosi zaskakująco pozytywne korzyści.

Całkiem realna historia

Dla rozwoju wirtualnych biur znaczącym okazał się rok 1994 i osobistość o nazwisku Ralph Gregory. Mężczyzna ów chciał umilić i ułatwić funkcjonowanie różnego typu podmiotów gospodarczych, więc przez dłuższy czas śledził poczynania przedsiębiorców. Bystrym okiem zauważył, iż wielu z nich nie potrzebuje biur (choćby z racji pracy w terenie), jednak zmuszeni łożą pieniądze na utrzymanie pomieszczenia lub budynku, które nie wymaga prawa bytu.

Krokiem milowym dla wirtualnych biur stało się „otwarcie” ich przez wspomnianego pana G., który odniósł sukces już w roku 1995. Zainteresowanie pierwszych klientów umożliwiło rozwój firmy, która istnieje po dziś dzień.

Biuro bez pomieszczenia

Usługa wirtualnego biura, zwana także z angielskiego Virtual Office czy też e-office, ma na celu obsługę biurową przedsiębiorstwa powierzoną w czyjeś ręce. Taki układ pozwala na obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, takich jak kwota narzucona przez właściciela lokalu oraz koszty utrzymania takiego biura i samego przebywania w nim. Zatrudnienie kadry pracowniczej bywa również dość kosztowne, a co ułatwia usługa wirtualnego biura.

Informacje o wirtualnym biurze - dla kogo?

Dodatkowe informacje: dodatkowe informacje o biurze wirtualnym dostępne są na stronie https://wirtualne-biura.com/wroclaw/ - prezentowana jest tam lista firm, które oferują innymi podmiotom wirtualny adres.

Prestiż pracy dla znanego centrum biznesowego to dość kusząca oferta. A taką właśnie wizytówkę posiąść może przedsiębiorca, który zarejestruje swoją działalność pod adresem siedziby Wirtualnego Biura, które zapewnia także rejestrację właśnie w we własnej siedzibie. Praca w swoim domu, w kapciach i z zabawnym kubkiem nie jest zatem niczym zaskakującym dla najznamienitszego przedsiębiorcy, cieszącego się opinią człowieka sukcesu.

Biuro jednak to nie wszystko

Kwestiami trapiącymi osoby rozważające podjęcia współpracy z firmami oferującymi usługę wirtualnego biura są także bardziej przyziemne sprawy. Skrytka pocztowa, rachunek firmowy, odbieranie korespondencji i telefonów... Rzeczy te wydają się trywialne, niemniej jednak są często gruntem, na którym opiera się rozwój firmy. Oczywiście wirtualne biura przejmują i te obowiązki, zapewniając tym samy akcesoria do pracy, takiej jak pieczątki czy wizytówki.

Pomoc księgowej albo pomoc w tworzeniu biznesplanów są przydatną formą wsparcia dla przedsiębiorcy korzystającego z usługi wirtualnego biura i z pewnością nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Co jednak przy konieczności zorganizowania konferencji czy spotkania biznesowego? Oczywiście leży to na barkach obsługujących usługę e-biura.

Dla kogo jest ta usługa?

Fakt oczywisty, jakim jest obniżenie kosztów utrzymania biura to nie tylko jeden aspekt, który tworzy przychylną opinię dla skorzystania z usługi biura wirtualnego. Oprócz powyższego zaznaczyć należy, iż jest to świetny pomysł dla osób, które dopiero chcą rozpocząć działalność gospodarczą, lecz brak doświadczenia nie gwarantuje im sukcesu w branży.