Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Od wielu lat filmy akcji elektryzują widzów na całym świecie. Najlepsze filmy z tego gatunku potrafią przyciągnąć przed ekrany kinowe oraz telewizyjne miliony ludzi. Przy okazji są w stanie zarobić również ogromne pieniądze, przez co reżyserzy bardzo lubią nagrywać tego typu obrazy. Wyróżniające się filmy akcji potrafią trzymać w napięciu przez cały seans. Nie przypadkowo filmy z tego gatunku są jednymi z najchętniej oglądanymi produkcjami przez ludzi na całym świecie. Nieprzewidywalność, ciekawa fabuła oraz szalone zwroty akcji robią ogromne wrażenie na każdym z nas. W przypadku filmów akcji często dochodzi do nawiązywania także i do innych gatunków, takich jak: horror, komedia czy też fantastyka. Spopularyzowanie wszelkich produkcji akcji datuje się na lata 80. XX wieku. Jakie są więc najlepsze filmy akcji, które każdy powinien chociaż raz obejrzeć w swoim życiu? Obszerną bibliotekę filmów akcji znajdziesz również na stronie https://zalukaj.org/gatunek/akcja/ - poniżej omawiamy najbardziej kultowe filmy akcji w historii.

"Terminator" (1984, 1991, 2003)

Kultowa produkcja w reżyserii Jamesa Camerona jest już niemal legendarna. Amerykański film z gatunku pogranicza science fiction oraz akcji zdobył uznanie fanów na całym świecie. Zachwyty nad filmem nie miały końca, a sama produkcja pobiła wszelkie rekordy popularności. Polacy mogli obejrzeć film także na ekranach kinowych, gdzie film ukazał się pod tytułem "Elektroniczny morderca". Postać głównego bohatera w filmie odgrywa oczywiście nie kto inny, jak sam Arnold Schwarzenegger.

"Komando" (1985)

Film akcji w reżyserii Marka L. Lestera, a więc "Komando" światło dzienne ujrzał w 1985 roku. Jest to film zaliczany do prawdziwej klasyki filmowej. Przez liczne grono krytyków oraz fanów jest to jeden z najlepszych filmów lat osiemdziesiątych. Swego czasu film zasłynął jako jeden z najbardziej brutalnych produkcji, biorąc pod uwagę liczbę ofiar. Oglądając ten seans można ich naliczyć ponad 80. Główną rolę w filmie podobnie jak w poprzedniej pozycji także odgrywa Arnold Schwarzenegger.

Najlepsze filmy akcji, które nigdy się nie starzeją

"Zabójcza broń" (1987, 1989, 1992, 1998)

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć jednej z najlepszych komedii sensacyjnych, które dotychczas powstały. Film w reżyserii Richarda Donnera jest doprawdy legendarnym filmem akcji. Każda z części całej serii zasługuje na miano prawdziwego hitu kinowego. Widzowie na całym świecie pokochali nie tylko film oraz jego fabułę, lecz także głównych bohaterów. Główne role w tym filmie odegrali oczywiście Mel Gibson oraz Danny Glover.

"Transporter" (2002)

Pochodzący z 2002 roku film akcji, który powstał na bazie koprodukcji francusko-amerykańskiej jest określany mianem jednego z najlepszych filmów w swoim gatunku. Za reżyserię tej produkcji odpowiada Coreya Yuena. Postać głównego komandosa, którą w tym filmie odgrywa sam Jason Statham, została kolejno bardzo często realizowana także w innych produkcjach. Mimo wszystko rola komandosa wykonującego zadania specjalne już na zawsze będzie kojarzyła się z filmem "Transporter" oraz Jasonem Stathamem.

"Szybcy i wściekli" (2001, 2003, 2006, 2009, 20011, 2013, 2015, 2017)

Prawdziwie legendarna seria, zapoczątkowana w 2001 roku odniosła ogromny sukces komercyjny. Cyklicznie co kilka lat ukazuje się nowa część przygód, najczęściej z Vinem Dieselem w roli głównej. Najbardziej cenioną częścią z całej serii wydaje się ta pierwsza, w której za reżyserię odpowiadał Rob Cohen. To właśnie na bazie tego filmu powstało wiele innych filmów akcji, jak i gier komputerowych. Szybkie samochody, porachunki gangsterskie oraz piękne dziewczyny już na zawsze będą kojarzyć się z serią "Szybkich i wściekłych".