Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Jaką firmę wynająć do przycinki drzew?

Wybór firmy wynajmowanej do przycinania drzew nie jest łatwą decyzją. Należy postawić na wykwalifikowany zespół specjalistów, który może okazać się uprawnieniami umożliwiającymi wykonanie prac na wysokości. Ważnym atutem przedsiębiorstwa powinny być również umiejętności – ukończenie szkoleń czy kursów z zakresu pielęgnacji drzew jest ważną zaletą. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierz firmę znającą przepisy prawne

Wybierając firmę do wycięcia bądź przycięcia drzew należy postawić na specjalistów znających aktualne przepisy prawne w tym zakresie. Otóż, niewielu właścicieli wie, że drzewo bądź krzew mogą być usunięte z nieruchomości po uzyskaniu stosownego zezwolenia, które wydaje burmistrz, wójt bądź prezydent miasta. W wielu instytucjach jest to jedynie obowiązkowa formalność, jaką należy dopełnić. Dopiero po otrzymaniu dokumentu pracownicy mogą przystąpić do wykonania prac. Dlaczego jest to tak ważne? Przed wydaniem decyzji, pracownik urzędu dokonuje oględzin nieruchomości. Zwracamy również uwagę, że zgodnie z przepisami, czas oczekiwania na wydanie decyzji może wynieść maksymalnie miesiąc. W wielu miejscach są one przygotowywane szybciej, w innych niestety nie.

Firma zajmująca się wycinką drzew powinna służyć również poradą w dopełnieniu wspomnianych formalności. Złożenie wniosku wymaga zdobycia wielu informacji. Część z nich właściciel może uzyskać właśnie od wykonawcy jak np. obwód pnia czy też rysunek, nazwę gatunku drzewa i jego usytuowanie. Do pozostałych danych zaliczyć można tytuł prawny do nieruchomości, planowane wykorzystanie terenu, na którym ma być usunięte drzewo, ale też przyczynę złożenia wniosku. Należy zaznaczyć, że zgodnie z zapisami ustawy o ochronie przyrody, przepisy te nie dotyczą drzew owocowych, plantacji i tych, których wiek nie przekracza 10 lat.

Postaw na firmę dbającą o przepisy BHP

Ważnym aspektem wyboru firmy do przycinki drzew jest również zakres jej działania, najlepiej w 100% zgodny z przepisami BHP. Warto zwrócić uwagę na czynności, jakie oferują do wykonania. Wiele z nich proponuje przycinanie konarów do określonej wysokości, ale już samej korony drzew nie. Specjaliści powinni zająć się także formowaniem krzewów, tj. wykonywać zabiegi mające na celu wydobycie określonego kształtu. Ważną usługą jest także frezowanie pnia drzewa tj. mechaniczne usuwanie pozostałości drewna po ścięciu drzewa. Do wykonywanych prac powinni wykorzystywać specjalistyczny sprzęt, zapewniający profesjonalne wykonanie prac, ale też bezpieczeństwo osób je wykonujących.

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest doświadczenie, kursy oraz certyfikaty. To właśnie te elementy warto sprawdzić jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wybranie profesjonalistów to oszczędność czasu, pieniędzy, nerwów i stresu. Co więcej, wynajęcie takiej firmy to potocznie mówiąc, pozbycie się problemu z głowy. Dla takich osób praca ta jest nierzadko przyjemnością, gdyż rośliny i ich pielęgnacja to ich pasja.

Poznaj pełną ofertę przycinki drzew w firmie Komplex