Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Pomysł na sklep w małym mieście - chemia gospodarcza?

Masz dosyć pracy, w której jesteś cały czas “pod kimś”? Chcesz być bardziej odpowiedzialny i decydować o kierunku rozwoju biznesu? Załóż swoją własną działalność! Nie mieszkasz w wielkiej metropolii i nie wiesz co sprawdzi się w Twojej miejscowości? Pomysł na sklep w małym mieście musi być bardzo dobrze przemyślany. W przeciwnym wypadku Twój biznes może okazać się kompletnie nierentowny! W poniższym artykule postaramy się zamieścić wszystkie niezbędne informacje na temat zakładania sklepu w małej miejscowości i skupimy się na tym, jak założyć sklep z chemią gospodarczą. Zapraszamy do lektury!

Znajdź odpowiednią branżę

Przede wszystkim musisz wybrać taki rodzaj sklepu, który będzie cieszyć się popularnością. To z jednej strony oczywiste, jednak z drugiej, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Popyt

Niektórzy kierują się głównie tym, co sprawia im przyjemność i rozpoczynają działalność, na którą w danym miejscu nie ma zupełnie popytu. W małym mieście nie sprawdzą się również bardzo wyspecjalizowane sklepy - nie zakładajmy więc takich działalności jak na przykład księgarnia z przewodnikami turystycznymi i literaturą podróżniczą.

Sprawdź konkurencję

Bardzo ważnym aspektem jest również zbadanie konkurencji. Oczywiście najlepszą sytuacją byłby brak podobnego sklepu w danym mieście, jednak wówczas powinniśmy zastanowić się, dlaczego takiej działalności nikt w pobliżu nie prowadzi. Może jest ona nierentowna? Jeżeli natomiast w Twojej miejscowości działają takie sklepy, które są podobne do Twojego pomysłu na biznes, przeprowadź mały wywiad środowiskowy. Sprawdź jak długą istnieją one na rynku, jaką popularnością się cieszą, co oferują, a czego nie posiadają w swoim asortymencie. Te informacje będziesz mógł wykorzystać w swojej działalności. Dla przykładu, skupimy się w tej chwili na zakładaniu sklepu z chemią gospodarczą - takie działalności cieszą się dużą popularnością i jak zobaczymy - nie trzeba wiele wysiłku, aby sklep dobrze prosperował.

Jak założyć sklep z chemią gospodarczą

Jak założyć sklep z chemią gospodarczą? Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiacie się, czy założenie sklepu z chemią gospodarczą to dobry pomysł? Popatrzmy na kilka danych, dzięki którym będziemy mogli sprawdzić, czy popyt na środki czystości jest odpowiednio duży. Badania PMR Consulting&Research wykazały, że w handlu detalicznym chemią gospodarczą, niemieckie środki czystości są kupowane przez 21% polskich klientów. Natomiast Główny Urząd Statystyczny wykazał, że wartość importu detergentów z Niemiec z 2017 roku wynosi około miliard złotych! Jak widzimy, chemia gospodarcza, zwłaszcza chemia importowana, cieszy się dużą popularnością! Wydaje się więc, że założenie sklepu z chemią gospodarczą to dobry pomysł. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić importowane produkty, z których stworzysz swój asortyment, zapraszamy do zapoznania się z ofertą takiego przedsiębiorstwa jak hurtownia chemii niemieckiej.

Dobra lokalizacja

Pamiętajmy, że niezwykle ważnym aspektem w rentowności takiego sklepu jest jego położenie. Nie powinniśmy wybierać takiego punktu, obok którego działa duży dyskont. Supermarkety ze względu na swój bardzo duży asortyment mogą oferować często niskie ceny oraz wprowadzać liczne promocje. Aby Twój sklep cieszył się popularnością, najlepiej umieścić go na osiedlu mieszkaniowym.

sklep z chemią gospodarczą

Sklep internetowy?

Współcześnie większość sklepów posiada witryny internetowe, na których można dokonać zakupu oferowanych produktów nie wychodząc z domu. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy online, ponieważ jest to niezwykła oszczędność czasu. Dodatkowo nie trzeba zużywać sił na noszenie ciężkich toreb z zakupami - przy zakupach przez Internet, wszystko otrzymujemy praktycznie pod drzwi. Właśnie dlatego warto posiadać zarówno sklep stacjonarny oraz internetowy. W ten sposób dotrzemy do znacznie większej ilości potencjalnych klientów! Pamiętajmy jednak, że sklep internetowy wymaga odpowiednich działań, dzięki którym nasza witryna będzie widoczna w sieci.

Gdzie kupić asortyment do sklepu z chemią gospodarczą?

Jeżeli chcemy założyć sklep z importowaną chemią gospodarczą, mamy dwa wybory, dzięki którym zapełnimy nasze sklepowe półki. Po pierwsze - możemy jechać do naszego zachodniego sąsiada i kupić wszystko na miejscu. Do tego potrzebujemy jednak odpowiedniego samochodu, tracimy cenny czas oraz pieniądze na transport. Jest to więc wybór nieekonomiczny. Najbardziej opłacalną opcją jest zakup asortymentu w specjalnych hurtowniach chemii zagranicznej, która załatwia to wszystko za nas! Taką hurtownią jest na przykład Europe Distrtibution Group, która oferuje najwyższej jakości produkty z wielu krajów Europy w przystępnych cenach!

Chemia gospodarcza hurt - Europe Distribution Group

Pomysł na sklep w małej miejscowości - zróżnicuj asortyment!

Przypominamy, że w małych miejscowościach lepiej nie otwierać sklepu specjalistycznego. Takie działalności mają sens raczej w większych miastach. Otwierając sklep z chemią gospodarczą musimy wyposażyć go w możliwie jak najszerszą ofertę. W ten sposób grono potencjalnych klientów znacznie się poszerzy! Obok niemieckich proszków do prania i płynów do płukania, możemy również zaoferować takie produkty jak chusteczki wyłapujące kolor, mydła odplamiające, środki do czyszczenia łazienki i wiele, wiele innych. Dodatkowo możemy zdecydować się na sprzedaż zagranicznych produktów spożywczych - włoskiej kawy, niemieckich słodyczy itp.