W sklepach czeka na nas mnóstwo różnorodnych kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym. Podstawowy z nich to krem. Czym powinien cechować się dobry krem na zmarszczki?

Zmarszczki na twarzy mogą pojawić się już u dwudziestolatki. Na początku najczęściej są to zmarszczki mimiczne, które są efektem ruchu mięśni twarzy. Po trzydzieste coraz częściej dołączają do nich zmarszczki starcze, które wynikają z procesów starzeniowych przebiegających w skórze narażonej na upływ czasu.

U każdego proces starzenia się skóry przebiega nieco inaczej, ponieważ wpływa na niego szereg różnych czynników. Poza genetyką na kondycję skóry wpływają tryb życia, w tym dieta i ruch, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, stres, stosowana metoda dbania o skórę czy też środowisko, w jakim przebywamy.

Jeśli uważasz, że to już najwyższy czas na to, aby wprowadzić do swojej codzienne pielęgnacji kremy na zmarszczki, sprawdź, jak wybrać ten perfekcyjny!

Dobry krem na zmarszczki? Sprawdź jego skład!

O tym, czy dany krem przeciwzmarszczkowy rzeczywiście zadziała, decyduje głównie jego skład. Zatem przy jego wyborze nie powinniśmy kierować się wyłącznie reklamą, ale zobaczyć, na czym bazuje.

Dobry krem powinien nawilżać i delikatnie natłuszczać skórę, na przykład przez zawartość olejów i maseł roślinnych. Także powinien on zawierać składniki o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym jak:

  • kwas hialuronowy

  • koenzym Q10

  • witamina C

  • witamina E

  • komórki macierzyste

  • peptydy

  • retinol

Możemy zdecydować się na jeden krem do stosowania na dzień i na noc, ale także wybrać dwa oddzielne kosmetyki. Ten na dzień powinien być lżejszy i powinien posiadać filtr UV, który zabezpieczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ten na noc może posiadać już bogatszą konsystencję.

Gdzie kupić najlepszy krem przeciwzmarszczkowy?

Dzisiaj dobre kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym można kupić w wielu sklepach – zarówno tych stacjonarnych, jak również tych internetowych. To zarówno kosmetyki polskich marek, jak również oferowane przez zagranicznych producentów.

Szukasz dobrego kremu przeciwzmarszczkowego? Wypróbuj kosmetyk Alga DermoLift Elixir, który zawiera takie wartościowe składniki jak algi bogate w kawas hialuronowy, witaminy C i E, koenzym Q10 czy oleje roślinne – sojowy i z krokosza bawarskiego.

Więcej informacji dotyczących kremu można znaleźć na jego stronie internetowej: https://korektor-zmarszczek.pl/.