Światło-czułość wystawa Wytwornia

Wystawa malarstwa grupy Wytwornia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Galerii „Pod świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki miłośników malarstwa, ponieważ właśnie ta dziedzina sztuki jest polem, na którym twórczo realizuje się Grupa Wytwornia.

Ekspozycję „Światło-czułość" zwiedzać można w godzinach otwarcia placówki przy ul. Kościelnej 11 w dn. 26 kwietnia – 16 czerwca 2019. Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek 26 kwietnia 2019 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zainteresowania artystek z grupy Wytwornia koncentrują się wokół tradycji malarstwa europejskiego, dlatego na wystawie prezentują one klasyczne tematy takie jak martwa natura, pejzaż czy abstrakcja. Sposobami zgłębiania tajników malarstwa jest dla grupy praca z wyobraźni, ale także malarskie studiowanie natury, fotografii i prac dawnych mistrzów.

Nieformalną grupę artystyczną Wytwornia tworzą profesjonalistki, studentki sztuki i amatorki pod kierunkiem Miry Kostyły. Wszystkie są zafascynowane studiowaniem koloru - koloru, który z mroków nocy wydobywa światło. Malarki, by tworzyć, muszą być czułe na to światło. Patrząc na ich prace dostrzeżemy, że potrzeba tu też innej czułości... tej, która zauważa piękno w otaczającej nas barwnej rzeczywistości. Mottem wystawy zdaje się być zdanie Renoira, który powiedział o malarzach: „Na świecie jest wystarczająco rzeczy brzydkich, byśmy mieli produkować następne" - zapraszamy zatem na wspólne celebrowanie piękna.

Światło-czułość wystawa Wytwornia