Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

PKM <a href=Sosnowiec wśród najlepszych" title="PKM Sosnowiec wśród najlepszych" width="572" />

Zakup nowoczesnych i niskoemisyjnych autobusów dla PKM Sosnowiec został nagrodzony w plebiscycie Portalu Samorządowego.

Nagrody w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2018 przyznano w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W dorocznej inicjatywie serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP tym razem nagrodzony został PKM Sosnowiec.

- W tej edycji interesowały nas przede wszystkim inwestycje proekologiczne, projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities – powiedział we wtorek Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów portalsamorzadowy.pl i wnp.pl.

Wśród nagrodzonych projektów był zakup nowoczesnych i niskoemisyjnych autobusów dla PKM Sosnowiec. Przypomnijmy, że dzięki wartej prawie 135 milionów złotych inwestycji, zakupiono 81 autobusów, a co za tym idzie odnowiono 26 linii komunikacyjnych. 38 pojazdów posiada alternatywne układy napędowe: 35 to hybrydy, a 3 elektryczne.

- Zakup tak dużej ilości autobusów to niezwykły projekt. Zawsze powtarzam, że PKM Sosnowiec to jedno z najlepszy, o ile nie najlepsze przedsiębiorstwo komunikacyjne w Polsce. Jesteśmy dumni, że ta nagroda została przyznana - przyznał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wśród projektów nagrodzonych w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2018 była m.in. rewitalizacja w Muzeum Śląskim w Katowicach, Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu, system energii odnawialnej w szpitalach woj. mazowieckiego czy też dwupoziomowe skrzyżowanie w Lublinie (nagroda specjalna czytelników).

Galę prowadził Maciej Orłoś. Więcej zdjęć KLIKNIJ TUTAJ.