Sosnowieccy policjanci z Wydziału Kryminalnego poszukują zaginionego w niedzielę 89-letniego Mariana Pełka. Mieszkaniec Sosnowca wyszedł z domu około 9.00 i od tego czasu nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Osoby mające jakiekolwiek informacje o losach zaginionego proszone są o kontakt z policjantami z Sosnowca lub z najbliższą jednostką Policji.

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu poszukują zaginionego w niedzielę 89-letniego Mariana Pełka. Mężczyzna wyszedł z domu w centrum miasta około 9.00 od tej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

Rysopis:

Wzrost około 155 cm, wiek z wyglądu ok. 90 lat, sylwetka szczupła, drobna, oczy jasne niebieskie, włosy siwe z widocznymi zakolami, twarz pociągła, nos duży, uszy duże, lekko odstające, Uzębienie - brak - używa protezy,

Cechy charakterystyczne- porusza się powłucząc nogami

Ubiór w momencie zaginięcia:

Kurtka granatowa jesienna, zapinana na zamek błyskawiczny, koszula granatowa lub czerwona (w mieszkania brak obu koszul) spodnie długie materiałowe w kolorze czarnym, buty czarne, sznurowane. Może mieć przy sobie klapki czarne i szarą czapkę bejsbolówkę.

Ma przy sobie torbę materiałową, w której ma prawdopodobnie ubrania, kartę NFZ, legitymację emeryta, Może mieć zegarek wskazówkowy na bransolecie w kolorze złotym.

Zaginiony przyjmuje stale leki, któych nie zabrał z miejsca zamieszkania. Jest osobą samodzielną, jednak z uwagi na zaawansowany wiek, kontakt z nim możę być utrudniony i wymagać pomocy.

Wszystkie osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Zespołem Poszukiwań sosnowieckiej komendy pod numerem telefonu 47 8521 307 lub 478521315, oficerem dyżurnym komendy pod numerem 47 8521 255 lub 41 8521 200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Marian Pełka