• Odprawa roczna KMP w Sosnowcu .

  Wczoraj 23.01.2020 r. w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca wyniki pracy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. W odprawie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak. Przybyli również przedstawiciele instytucji współpracujących i władz miasta z Prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim na czele.

 • UWAGA NA CYBERPRZESTĘPCÓW !

  Rozwój technologi informatycznych sprawił, że internet stał się źródłem działalności przestępców. Obecnie coraz częściej dokonywane są przestępstwa związane z kradzieżą danych osobowych czy oszustw dokonywanych za pośrednictwem platform sprzedażowych takich jak Allegro.pl, Olx.pl, Sprzedajemy.pl a także portali społecznościowych np. Facebook.

 • Policjanci ewakuowali mieszkańców płonącego budynku

  W ostatni dzień minionego roku sosnowieccy policjanci ogniwa patrolowego przed przybyciem straży pożarnej ratowali mieszkańców budynku w dzielnicy Zagórze. W jednym z jego mieszkań doszło do groźnego pożaru. Mundurowi wyprowadzili dwie osoby z płonącego mieszkania i ewakuowali pozostałych mieszkańców budynku. Zarzewiem ognia okazały się być fajerwerki. Komendant Miejski Policji zdecydował o wyróżnieniu ofiarnych policjantów.

 • Często borykamy się z wyborem konkretnego prezentu dla naszego znajomego. Dzieje się tak, ponieważ nie mamy zbyt wiele pomysłów, które mogłyby wyjść przed szereg kreatywności. Dziś jednak znajdziemy pomysły na ciekawe prezenty, które dostępne są właśnie w sieci.

  Sieć daje nam nieograniczone możliwości

  To prawda. Właśnie w sieci znajdziemy wszystkie niezbędne rzeczy, których brakuje na rynku lokalnym. Tak samo jest z informacjami, jak i z pomysłami na prezent, które mogą być ciekawsze w odniesieniu do tego, co znajdziemy w typowym sklepie.

  Idealnym przykładem na to są niedostępne już na rynku konsole pegasus, do których większość ludzi ma wielki sentyment. Są one dostępne w sieci cały czas, co daje nam możliwość pozyskania znów tego bardzo istotnego dla nas niegdyś produktu.

  Prezenty które możemy dla kogoś stworzyć

  Kolejną rubryką ciekawych prezentów są te, które możemy sami stworzyć. Przykładem na to jest strona internetowa dokumenciki.net, na której możemy stworzyć przykładowo śmieszny dowód osobisty ze specjalnie przygotowanym zdjęciem i napisami. Wszystko według naszego uznania.

  Jest to dobre także wtedy, kiedy chcemy przykładowo kogoś zmusić do zrobienia prawa jazdy. W takim wypadku możemy stworzyć prawo jazdy kolekcjonerskie, które również będzie mieć śmieszne sentencje, które przekonają naszego znajomego do spróbowania choćby podjęcia nauki na prawo jazdy!

  Przy okazji taki prezent to pamiątka na całe zycie!

  Kreatywne pomysły na prezent dostępne w sieci

  Czytaj więcej...

  Eliminacje miejskie do 65. OKR

  Wydział Kultury i Promocji Miasta Sosnowca oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu informują, że Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, wzorem lat ubiegłych, organizuje 65. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.

 • Akcja „Trzymaj się prawego pasa” już jutro na drogach Sosnowca

  Jutro, 24 stycznia 2020 r. sosnowieccy policjanci będą prowadzili działania na drogach w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem będzie ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracać będą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny.

 • 2020-01-22 |  kategoria: Urząd Otwarty konkurs ofert na realizację w 2020 r. zadań publicznych Miasta Sosnowca w zakresie kultury
  2020-01-22 |  kategoria: Kultura Familijny seans filmowy w Mediatece