2019-12-12 |  kategoria: Kultura Koncert kolęd w Muzeum
2019-12-12 |  kategoria: Kultura Sylwester z operetką - Księżniczka czardasza
2019-12-12 |  kategoria: Kultura Zbigniew Podsiadło z kolejnym wyróżnieniem
 • Działania krajowe„ ALKOHOL I NARKOTYKI”- podsumowanie

  W poniedziałek sosnowieccy policjanci, podobnie jak mundurowi w całym kraju prowadzili działania Alkohol i Narkotyki. To jedna z akcji prowadzonych cyklicznie. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierujących.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „SMOG”

  12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

 • Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń biurowych jednej z firm, do jakiego doszło w dniu 30.09.2019 r. w Sosnowcu przy ul. Wiejskiej. Kamery monitoringu uchwyciły sylwetkę włamywacza, którego wizerunek publikujemy.

 • Dzięki informacji od mieszkańca włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

  Sosnowieccy patrolowcy z Komisariatu Policji II zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali właśnie włamania do jednego z domów w dzielnicy Pogoń. Kiedy policjanci zbliżyli się do posesji, sprawcy próbowali uciekać. Zostali jednak szybko schwytani i zatrzymani.

 • Czytaj więcej...

  Bożonarodzeniowe bombki

  Grudniowe warsztaty plastyczne "Kreatywny Senior" już za nami. Przygotowania do świąt ruszyły już wszędzie pełną parą, dlatego my również postanowiliśmy włączyć się w te działania. By poczuć bożonarodzeniowy klimat spróbowaliśmy przygotować świąteczne bombki, metodą decoupagu. Na koniec nadaliśmy im nieco blasku posypując brokatem oraz ozdabiając cekinami. Wszystkim, stałym oraz nowym uczestnikom warsztatów życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a na kolejne zajęcia zapraszamy już w Nowym Roku.

 • Wprowadzenie nowego Komendanta i jego Zastępcy w Komisariacie Policji IV w Sosnowcu

  Dzisiaj w Komisariacie Policji IV w Sosnowcu Komendant Miejski Policji w Sosnowcu insp. Dominik Łączyk dokonał uroczystego wprowadzenia jego nowo powołanego Komendanta oraz jego Zastępcy. Wręczenie aktów nominacji odbyło się w obecności funkcjonariuszy i zaproszonych gości.

 • Czytaj więcej...

  Już 16 grudnia!

  W poniedziałek 16 grudnia 2019 o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na projekcję legendarnego, grunge'owego koncertu akustycznego, zarejestrowanego w Nowym Jorku i wydanego na płycie 25 lat temu. Koncertowi towarzyszyć będzie krótka prezentacja multimedialna na temat zespołu. Wstęp wolny.