21 marca w Częstochowie rozegrano Igrzyska Dzieci kl. IV – VI Półfinał Wojewódzki Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Prawo startu w tym turnieju miały tylko mistrzowskie drużyny z poszczególnych rejonów. Wspaniale spisały się uczennice SP 13 w Sosnowcu (Mistrzynie Rejonu Sosnowiec – Jaworzno). Drużynę dziewcząt z  SP 13 reprezentowały: Maja Nieradzik, Emilia Kopczyńska i Monika Wilk. W/w dziewczęta zajęły 2 miejsce w półfinale wojewódzkim i uzyskały awans do najlepszej ósemki w woj. śląskim! Sukces dziewcząt z SP 13 jest tym cenniejszy, iż dokonały tego będąc w 4 klasie SP!

Dziewczęta pokonały po 3-0 drużyny z Sarnowa i Irządze oraz przegrały 1-3 z Częstochową. Dwie najlepsze drużyny awansowały do finału wojewódzkiego, który będzie rozgrywany w Bytomiu na początku kwietnia . Opiekunem drużyny z SP 13 był trener UKS Dwójka Sosnowiec i nauczyciel w SP 13 - Adrian Eliasz. Gratulujemy!