• Zaproszenie na debatę społeczną mieszkańców dzielnicy Zagórze

  Komendant Komisariatu Policji III serdecznie zaprasza wszystkich przedstawicieli instytucji i mieszkańców dzielnicy Zagórze na debatę społeczną na temat bezpieczeństwa ” Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się w dniu 26.06.2019 r. o godzinie 17.00 w Sosnowcu przy ul. Koszalińskiej 25 w klubie "BAKCYL"

 • 2019-06-19 |  kategoria: Kultura Zagłębiowski Czwartek w Mediatece
  2019-06-19 |  kategoria: Kultura Akcja letnia 2019 w Miejskiej Bibliotece
 • Policjanci ranni po nocnym wypadku na S1

  Sosnowieccy śledczy prowadzą czynności w sprawie wypadku z udziałem policjantów, do jakiego doszło dzisiejszej nocy na trasie S1 w Sosnowcu. Na wysokości ul. Lenartowicza na nitce w kierunku Łodzi w zabezpieczający miejsce potrącenia sarny radiowóz uderzył samochód ciężarowy. W momencie uderzenia mundurowi znajdowali się w radiowozie.

 • I EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA WŁAMANIOM DO DOMÓW

  Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów".

 • Uwaga kierowcy ! Rozpoczynają się utrudnienia na DK94

  Od kilkunastu tygodni trwają prace związane z budową dwupoziomowego skrzyżowania DK94 z ul. Długosza w Sosnowcu. Teraz pora na roboty, które będą wiązały się z utrudnieniami dla kierowców. Sosnowieccy policjanci apelują o ostrożność i zapowiadają częstsze kontrole newralgicznych miejsc.

 • Czytaj więcej...

  Już 30 czerwca!

  Zagłębiowska Mediateka oraz Sellmusic.pl serdecznie zapraszają wszystkich miłośników analogowego brzmienia i muzyki w stylu retro na piątą Zagłębiowską Giełdę Winyli, która odbędzie się w niedzielę 30 czerwca 2019 w godz. 10.00-14.00 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Wśród kupujących odbędzie się losowanie nagród-niespodzianek. Wstęp wolny.

  Czytaj więcej...

  Już 27 czerwca!

  Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębiowska Mediateka zapraszają na ostatni przed wakacyjną przerwą Zagłębiowski Czwartek. Tym razem będzie on poświęcony traktatowi będzińsko-bytomskiemu z 9 marca 1589 roku. Prelekcję wygłosi dr Aleksandra Barwicka-Makula.

  2019-06-18 |  kategoria: Urząd Wykaz ofert ocenionych zgodnie z Kartą oceny formalnej (Załącznik nr 1 do przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy <a href=Sosnowiec w drodze otwartych konkursów ofert) złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2019 zadania..." title="Wykaz ofert ocenionych zgodnie z Kartą oceny formalnej (Załącznik nr 1 do przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy Sosnowiec w drodze otwartych konkursów ofert) złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2019 zadania..." width="72" height="72" />