Czytaj więcej...

W każdy wtorek lipca i sierpnia!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i ich opiekunów na cotygodniowe bezpłatne projekcje filmowe odbywające się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 11.00 zaprezentowane zostaną zestawy bajeczek krótkometrażowych, stworzonych na podstawie polskich legend i podań. Każdy pokaz potrwa ok. 50 minut. Start już 2 lipca!

2019-06-25 |  kategoria: Kultura Kolej na Muzea
2019-06-25 |  kategoria: Kultura III Dzień Korzeńca

Czytaj więcej...

Wakacyjne spotkanie wielbicieli prac plastycznych

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Kreatywny Senior, które odbędą się 2 lipca o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0). Tym razem wykonamy romantyczne lampiony. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach w Dziale Informatorium (I piętro) Zagłębiowskiej Mediateki. W dniu spotkania należy przynieść średniej wielkości szklany słoiczek (1 lub 2 sztuki) oraz pędzel potrzebny do jego pomalowania.

2019-06-24 |  kategoria: Kultura Wystawa malarstwa Kazimierza Cieślika
2019-06-24 |  kategoria: Kultura Soyer w MUZIE
2019-06-24 |  kategoria: Kultura Grunwald w blasku chwały w Zamku Sieleckim
  • OKRESOWE OGRANICZENIA ORAZ ZAKAZY RUCHU NIEKTÓRYCH RODZAJÓW POJAZDÓW NA DROGACH

    Mając na względzie przesunięcie zakończenia roku szkolnego na dzień 19 czerwca br., Minister Infrastruktury wydał rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Zmiany obowiązują od dziś do 1 września i dotyczą pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

  • Nocne patrole obywatelskie z dzielnicowymi

    Dzielnicowy Komisariatu Policji III w Sosnowcu wspólnie z działkowcami Rodzinnych Ogrodów Działkowych ZAGÓRZE podobnie jak w ubiegłym roku wykonują nocne patrole obywatelskie na terenie działek i terenów przyległych. Decyzja o kontynuacji pomysłu, który przyniósł wiele korzyści była dla uczestników zeszłorocznego projektu oczywista.