• Informacja dla kandydatów do służby w Policji

  Informujemy, iż w związku z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2019 r. w dniu 2 maja 2019 r. odwołano dyżur pracowników komórek kadrowych i doborowych

 • Sukces sosnowieckiego policjanta

  asp. Oswald Drozdowski - policjant Zespołu Techniki Kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zajął II miejsce w Konkursie policjant służby kryminalnej garnizonu śląskiego w kategorii najlepszy policjant techniki kryminalistyki

 • Działania trzeźwość

  W ubiegłym tygodniu na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu zrealizowali działania „Trzeźwość”

 • Działania "odpady"

  W dniu 25 kwietnia 2019 r. na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu prowadzili działania "odpady".

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

  W dniu 26 kwietnia 2019 r. 37 letnia mieszkanka Sosnowca dokonała ujęcia nietrzeźwego kierującego pojazdem, którego zauważyła przed jednym ze sklepów monopolowych.

 • Policjanci KP III zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji III w Sosnowcu zatrzymali 27 letniego mieszkańca Brudzowic, który dokonał zniszczenia maski pojazdu maki Opel Astra

 • Czytaj więcej...

  „Punkt krytyczny. Energia odNOWA"

  Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza w czwartek 9 maja 2019 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na spotkanie z przedstawicielką WWF Polska, specjalistką ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej – Martą Anczewską oraz na wyjątkowy pokaz filmu „Punkt krytyczny. Energia odNOWA". Wstęp wolny.

  Czytaj więcej...

  Uprzejmie informujemy, że Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) i Filia nr 18 - Juliusz (ul. Spadochroniarzy 6) będą nieczynne w dn. 29 kwietnia - 3 maja 2019. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy po Majówce ;)

  Czytaj więcej...

  Już 11 maja!

  11 maja 2019 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będą animowane przygody nieśmiałego i fajtłapowatego Charliego i jego dzielnego psiego towarzysza. Wstęp wolny.

  Czytaj więcej...

  ABC techniki decoupage

  Zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne dla seniorów, które odbędą się 7 maja 2019 o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Na zajęciach przedstawiona zostanie metoda ozdabiania przedmiotów techniką decoupage. Postaramy się również wykorzystać zdobytą wiedzę, by ozdobić przyniesione przez uczestników przedmioty. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach w Informatorium (I piętro).

  W dniu 25 kwietnia br. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  Czytaj więcej...

  Czwarte spotkanie DKK

  Podczas czwartego w tym roku spotkania DKK – Każdy Kocha Dyskusje klubowicze mieli okazję rozmawiać na temat „Morfiny" Szczepana Twardocha. Nie była to z pewnością łatwa lektura, dlatego cieszy fakt, że większość uczestników spotkania wyrażała się o książce w sposób pochlebny.

  2019-04-24 |  kategoria: Kultura Raz, Dwa, Trzy zagra w Muzie