Dnia 24 grudnia br. funkcjonariusze pełniący służbę zorganizowali na terenie Jednostek Ratowniczo Gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straż Pożarnej w Sosnowcu tradycyjne spotkania wigilijne.

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 5 Walcownia w dniu 30 grudnia (poniedziałek) będzie nieczynna z powodu choroby pracownika.

2019-12-30 |  kategoria: Urząd W Sylwestra kasy w Wydziale Komunikacji czynne do godz. 10.00
 • Odpowie za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej

  Sosnowieccy policjanci Komisariatu Policji III wykonując czynności zatrzymali 56-letniego mężczyznę za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do la 10.

 • Za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności

  Sosnowieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Sosnowca, który po awanturze w jednym z osiedlowych sklepów został wywieziony do Izby Wytrzeźwień. W drodze, by uniknąć pobytu w tej placówce agresor najpierw znieważał funkcjonariuszy, kierował wobec nich groźby, a następnie obiecał, iż wręczy im korzyść majątkową - alkohol oraz pieniądze, aby puścili go wolno.

 • Czytaj więcej...

  ...czyli Zagłębiowski Czwartek

  Pierwszy w 2020 roku Zagłębiowski Czwartek odbędzie się już 16 stycznia 2020 o godz. 17.00 w gościnnych wnętrzach Pałacu Schoena-Muzeum w Sosnowcu (ul. Chemiczna 12). Tym razem naszym gościem będzie dr Mirosław Węcki, adiunkt na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Katowicach, historyk. Tematem prelekcji będą natomiast wydarzenia stycznia 1945 roku w Zagłębiu Dąbrowskim, kiedy to na nasze tereny wkroczyły wojska radzieckie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

  Czytaj więcej...

  Zabawkowy zawrót głowy

  Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci spędzające zimowe ferie w mieście wraz z opiekunami na projekcje czterech części przygód sympatycznych i odważnych zabawek, których fascynujący świat ożywa, gdy tylko nikt z ludzi nie patrzy... Bajki wyświetlane będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w poniedziałki i piątki ferii o godz. 11.00. Wstęp wolny. Przypominamy, że w Auli obowiązuje zakaz spożywania posiłków.

  Czytaj więcej...

  Już 9 stycznia!

  Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy prac Grupy Plastycznej SALVE, działającej pod kierunkiem artysty malarza Czesława Gałużnego, pt. „Zobaczyć siebie". Wernisaż odbędzie się w czwartek 9 stycznia 2020 o godz. 18.00 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

  2019-12-24 |  kategoria: Kultura Stypendia artystyczne przyznane
 • BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE

  Trwa ogólnopolska akcja drogówki pn. Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie. W dniach 24-29 grudnia 2019 roku, a więc w okresie zwiększonego natężenia ruchu drogowego, policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących do służby skierowano więcej policjantów. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Zadbajmy więc, aby nadchodzące Święta były spokojne i bezpieczne.

 • OSTROŻNIE Z FAJERWERKAMI

  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, to czas spotkań z najbliższymi, radości, odprężenia i dobrej zabawy. Pamiętajmy jednak, aby towarzyszący nam dobry nastrój nie wpłynął negatywnie na nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas zabawy. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas używania fajerwerków.

 • Harcerze i harcerki z Hufca Ziemi Będzińskiej z wizytą w Komisariacie II w Sosnowcu

  Po raz kolejny w okresie przedświątecznym przedstawiciele Hufca Ziemi Będzińskiej im. Kazimierza Wielkiego wraz z drużynowym sierż. szt. Bartłomiejem Stacherą zawitali do Komisariatu II w Sosnowcu przynosząc mundurowym Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk młodych harcerzy symboliczny bożonarodzeniowy ogień odebrał komendant komisariatu mł. insp. Arkadiusz Stępień

 • KILKA WAŻNYCH WSKAZÓWEK, O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ, ŻEBY SPOKOJNIE SPĘDZIĆ ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTA POZA DOMEM

  Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż i cieszyć się z prezentów?