Dzielnicowi z tutejszego komisariatu II spotkali się we czwartek z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu. Prelekcja dotyczyła cyberprzemocy oraz hejtu w internecie. Mundurowi przestrzegli młodych ludzi, jakie zagrożenia czekają na nich w sieci.

Dzielnicowi bardzo często spotykają się z uczniami pobliskich szkół, aby omawiać z nimi tematykę różnego rodzaju zagrożeń. 
Tym razem, w ubiegły czwartek dzielnicowi z tutejszego komisariatu II, sierż.szt. Martyna Ponikowska oraz asp.szt. Piotr Kloc, spotkali się z uczniami klas 6 ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu. 
Podczas prelekcji rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i hejcie w internecie. Policjanci mieli również na celu uświadomienie, młodym ludziom, jakie konsekwencje może nieść wyśmiewanie, obrażanie, czy umieszczanie zdjęć innych osób w sieci. Mundurowi zwrócili uwagę, jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w internecie oraz zwrócili uwagę na odpowiednie zachowanie podczas korzystania z portali społecznościowych. Młodych ludzi ostrzeżono przed znajomościami zawieranymi przez internet.